×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
31. maijs, 2012
Drukāt

Kilbloka: Latvijā valda haoss mācību grāmatu iepirkšanā

macibu_gramatas4

Latvijā valstiskā mērogā valda haoss mācību grāmatu iepirkšanas procesā, ceturtdien publicētā intervijā laikrakstam “Diena” atzīst izdevniecības “Zvaigzne ABC” valdes priekšsēdētāja Vija Kilbloka.

Viņa arī pauž nožēlu, ka pašreizējais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis līdz šim nav aicinājis mācību grāmatu izdevējus uz konstruktīvu sarunu.

“Skolām gada sākumā valsts budžeta līdzekļi grāmatu iegādei vēl nav pieejami, tie parādās tikai rudenī, un skolas spiestas novembrī iepirkt grāmatas, ko skolēniem vajadzēja jau no 1.septembra. Bet noliktavās stāv mācību grāmatas par vairākiem miljoniem latu, un mēs nezinām, vai un kad šīs mācību grāmatas būs vajadzīgas. Pieprasījums parādās negaidītos brīžos un ar neprognozējamu saturu,” pašreizējo situāciju raksturoja Kilbloka.

Vaicāta, kā viņa vērtē Ķīļa idejas par skolu nodrošināšanu ar mācību literatūras izdevumiem, Kilbloka atzina, ka par ministra idejām uzzina no medijiem.

“Konstruktīvā sarunā mēs Ķīli neesam satikuši, viņš izdevējus uz ministriju neaicina. Es dzirdēju televīzijas ziņās, ka būs elektronisko darba burtnīcu iepirkums, bet, lai sagatavotos jebkādam iepirkumam, jāparedz laiks un iepirkuma veicējam jādefinē, kas tieši vajadzīgs,” uzsvēra izdevniecības vadītāja. No visiem izglītības ministriem pēdējo 20 gadu laikā ar mācību grāmatu izdevējiem esot ticies tikai Andris Piebalgs un Juris Celmiņš.

Runājot par mācību grāmatu pieejamību, Kilbloka atzīmēja, ka Latvijā ir zemākās mācību literatūras cenas Eiropā, taču to iepirkšana gulstas uz vecāku pleciem.

“Problēma ir tā, ka Latvijā skolām mācību grāmatu iegādei tiek atvēlēta niecīga summa. Pagājušajā gadā tas bija nepilns eiro uz bērnu! Igaunijā turpretī šī summa ir 50 eiro uz bērnu pamatskolā un 20 eiro vidusskolā, Lietuvā ir 22 eiro bērnam, bet skola izlemj, cik no šīs naudas atvēlēt tieši grāmatām. Ja kaut pusi vai pat trešo daļu no tā, ko mūsu izdevniecība nomaksā nodokļos, iedotu skolām, skolas pilnībā varētu nokomplektēt vajadzīgo mācību grāmatu klāstu,” pauda “Zvaigzne ABC” vadītāja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+