×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
8. aprīlis, 2013
Drukāt

Ķīna skarbi brīdina Ziemeļkoreju

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ķīna izplatījusi neierasti skarbu paziņojumu attiecībā uz Ziemeļkoreju, pieprasot garantēt tās diplomātu drošību un brīdinot, ka tā nepiecietīs nemieru celšanu tās pierobežā.

 

Ķīnas asais paziņojums liecina, ka tā zaudē pacietību attiecībā uz Ziemeļkoreju, kurai Pekina ir vienīgais ciešais sabiedrotais. Ķīnas Ārlietu ministrijas paziņojumā Pekina paudusi dziļas bažas par pieaugošo spriedzi Korejas pussalā. “Mēs neatbalstām nevienas puses provokatīvus izteikumus un darbības šajā reģionā un nepiecietīsim nemieru celšanu Ķīnas pievārtē,” teikts paziņojumā. Pekina jau gadu desmitus ir Phenjanas vienīgais starptautiskais sabiedrotais un lielākais tirdzniecības partneris, nodrošinot dziļā nabadzībā slīgstošajai valstij energoresursu piegādes.

Laikraksts “The New York Times” raksta, ka Vašingtona pastiprina spiedienu uz jauno Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu, lai panāktu stingrāku nostāju pret Ziemeļkorejas režīmu no Pekinas puses, brīdinot, ka pretējā gadījumā tai jārēķinās ar pastiprinātu ASV militāro klātbūtni reģionā.

ASV amatpersonas arī sīki informējušas Pekinu par Savienoto Valstu plāniem pastiprināt savu pretraķešu aizsardzības sistēmu un citiem pasākumiem, kuru mērķis ir apturēt arvien pieaugošos draudus no Ziemeļkorejas jaunā līdera Kima Čenuna puses.

Ķīna līdz šim nedz atklāti, nedz pa aizklātajiem diplomātiskajiem kanāliem nav izteikusi nekādus protestus pret ASV kuģu un kara lidmašīnu nosūtīšanu uz Korejas pussalu, uzsver “The New York Times”. Šī klusēšana liecina par Pekinas pieaugošo aizkaitinājumu pret Ziemeļkoreju un apzināšanos, ka turpmāka Phenjanas režīma atbalstīšana var saspīlēt tās attiecības ar Vašingtonu, piebilst laikraksts. ASV vēlas, lai Pekina pārliecinātu Kimu pārtraukt provokācijas un piekrist atsākt sarunas par Phenjanas kodolprogrammas likvidēšanu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+