Pasaulē
Vēsture

Ķīnas arheologi pierādījuši gandrīz 400 gadus senas leģendas patiesumu0

Foto: news.cn

Ķīnas arheologiem šajās dienās izdevies pierādīt, ka simtiem gadus sena leģenda par dārgumiem, kas zuduši zemnieku sacelšanās laikā, ir tīra patiesība, vēsta aģentūra “Xinhua”.

Mindzjanas upē, kas plūst cauri Sičuaņas provincei, uzieti vairāk nekā 10 000 vērtīgu senatnes priekšmetu, kuri datējami ar Minu dinastijas laiku (1368-1644).

Leģenda vēsta, ka 1646. gadā Minu dinastijas armija sakāva zemnieku sacelšanās vadoni Žanu Sjan Žonu, kurš centās pārvest uz dienvidiem savu laupījumu – viņam esot bijušas teju 1000 ar vērtslietām pilnas laivas.

Laika gaitā vēsturiskais fakts pārvērtās neskaidrā leģendā, kuras patiesumu nu efektīvi pārbaudījuši Ķīnas arheologi. “Mēs atradām galvenokārt lielu daudzumu zelta, sudraba un vara monētu, dārglietas, kā arī dzelzs ieročus – zobenus, nažus un šķēpus,” pauda Sičuaņas provinces Kultūras relikviju un arheoloģijas pētniecības institūta direktors Gao Da Luņs.

Arheologi uzsvēruši, ka zelta un sudraba priekšmetos gravējumi vēl diezgan skaidri saskatāmi, savukārt rotaslietu reljefi saglabājušies izcili, atklājot izcilas amatnieku prasmes.

Dārgumi atrasti Mindzjanas un Džindzjanas upju sadurē, 50 kilometrus uz dienvidiem no provinces galvaspilsētas Čengdu, tieši rajonā, kur pirms 371 gada notika kaujas.

Saistītie raksti

Atsevišķi vērtīgi priekšmeti šajā apvidū uzieti jau 2005. gadā, kad upes krastā notika celtniecība. Pēc to izpētes vietējā vara pasludināja vietu par aizsargājamu arheoloģisku objektu, taču tālāka izpēte aizkavējās, jo eksperti ķildojās par to, cik reālas ir nogrimušās dārglietu laivas. Dārgumu mednieki nebija tik pacietīgi un sadalīja upi meklēšanas “nogabalos”. Policija 2015. gadā arestēja 31 aizdomās turamo un konfiscēja viņiem tūkstošiem zelta un sudraba monētu, kā arī niršanas aprīkojumu.

Izrakumi sākās janvāra beigās, līdz ar sausās sezonas iestāšanos, un līdz šim brīdim izpētīti 10 000 kvadrātmetru. Arheologi paziņojuši, ka izrakumi turpināsies līdz pat aprīlim, savukārt vietējā vara apņēmusies netālu no izrakumu vietas uzcelt muzeju, lai saglabātu un pasargātu vērtīgos atradumus.

LA.lv