Mobilā versija
+3.9°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
12. jūlijs, 2016
Drukāt

Ķīnas holdings apsverot kravu transportēšanu caur Rīgas ostu kā alternatīvu Klaipēdai

Foto-LETAFoto-LETA

Ķīnas holdinga “China Merchants Group” (CMG) pārstāvju šīs nedēļas vizīte Rīgas ostā un faktu izpēte par ostu ļauj cerēt, ka CMG nopietni apsver iespēju transportēt kravas no loģistikas centra “Lielai akmens” Baltkrievijā caur Rīgas ostu, aģentūrai LETA norāda Rīgas brīvostas pārvaldnieka vietnieks, mārketinga direktors Edgars Sūna.

Kā skaidro Sūna, “izskatās, ka šoreiz Rīgas osta tiek nopietni apsvērta kā alternatīva Klaipēdas ostai, kas sava ģeogrāfiskā novietojuma dēļ vienmēr ir bijusi izdevīgākā izvēle kravu transportēšanai no Minskas apgabala”.

Ostas pārstāvis vērtē, ka šoreiz tā nav bijusi pieklājības vai pavirša iepazīšanās vizīte.

Gatavojoties CMG vizītei, osta jau bija sagatavojuši detalizētu informāciju par iepriekš atsūtītajiem jautājumiem. Tāpat arī CMG pārstāvji vēlējās apskatīt ostas konteineru termināļus un tikties ar uzņēmējiem, kas ostā strādā ar konteineriem. Gan Rīgas brīvostas pārvaldē, gan tiekoties ar ostas uzņēmējiem, izvērtušas profesionālas diskusijas, un Ķīnas uzņēmēji interesējušies par dažādiem praktiskiem jautājumiem.

Ostā uzsver, ka CMG ir ietekmīgs valsts uzņēmumu konglomerāts, kura trīs galvenie darbības virzieni ir transports un transporta infrastruktūras attīstība, finanses un nekustamais īpašums. Transporta infrastruktūras jomā CMG esot starptautiski nozīmīgs investors un termināļu operators.

Holdingam pieder 30 ostas 16 valstīs. Viens no pašreiz aktuālajiem CMG projektiem ir Ķīnas industriālais parks un loģistikas centrs “Lielais akmens”, kas 90 kvadrātkilometru platībā tiek attīstīts netālu no Minskas pilsētas Baltkrievijā. Baltkrievijai nav pieejas pie jūras un savu ostu, kas nepieciešamas, lai realizētu Ķīnas uzņēmēju mērķus, veidojot loģistikas parku un Ķīnas preču distribūcijas centru. Tādēļ pašreiz tiek meklēts izdevīgākais ceļš kravu transportēšanai no Minskas līdz jūras ostām un pētītas Lietuvas un Latvijas ostu piedāvātās iespējas.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+