×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. janvāris, 2016
Drukāt

Kino zelta mirkļi kopā ar čellu sapņu komandu

Cellu_dream_team_4

16. janvārī Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis” koncertu sniegs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra čellu grupa jeb ansamblis “Čellu dream team”. Mūziķu sniegumā skanēs programma “Latviešu un ārzemju kino mūzikas zelta mirkļi” – kino mūzikas zināmākās melodijas, kas iekarojušas skatītāju un kino kritiķu sirdis Latvijā un visā pasaulē.

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra paspārnē jau piecus gadus pastāv un muzicē čellu grupas ansamblis ar nosaukumu “Čellu dream team”. Ar “sapņu komandas” nosaukumu publika pirmoreiz sastapās 2012. gadā. Pašlaik ansambļa sastāvā spēlē LNSO čellu grupas koncertmeistare, Lielās mūzikas balvas ieguvēja Diāna Ozoliņa, kā arī simfoniskā orķestra solisti čellisti Ieva Upatniece, Zane Guļāne, Lolita Lilje, Ainārs Paukšēns, Mareta Prikule, Jānis Rinkulis un Dace Zālīte.

Ansambļa koncertprogrammas tiek veidotas tematiski – tās ietver gan čellu mūzikas zelta repertuāru, gan jaundarbus. Piemēram, programmā “60 minūtēs apkārt Eiropai” mūziķi demonstrē profesionāli un tehniski sarežģītu repertuāru, bet ansambļa repertuārā ir arī itāliešu mūzikas programma (Antonio Vivaldi, Alfredo Piati un Karlo Menoti), kā arī mūsdienu un Holivudas populārā mūzika, ko savos koncertos spēlējuši pasaulē pazīstami čellistu ansambļi, tāpat arī latviešu komponistu jaundarbi, kas rakstīti tieši “dream team” sastāvam. Kā uzsver ansambļa mūziķi, visu ansambļa koncertprogrammu mērķis ir popularizēt čellu mūziku un ieinteresēt klausītājus Latvijā – jāpiebilst, ka par klausītāju trūkumu “sapņu komanda” līdz šim nav varējusi sūdzēties.

Šajā reizē “Čellu dream team” dodas uz Siguldas koncertzāli “Baltais flīģelis”, kur koncertā skanēs gan latviešu, gan ārzemju komponistu mūzika. Latviešus pārstāv Jāņa Ivanova un Raimonda Paula kino mūzika, kā arī Santas Zaķes “Fantāzija par latviešu kino mūzikas tēmām”. Līdzās latviešu autoru darbiem ausi priecēs iemīļotu Holivudas filmu melodiju koncentrāts. Amerikāņu dziesmu autora un pianista, vairāku “Grammy” balvu laureāta Bērta Bakaraka dziesma “South American Getaway”, kas komponēta leģendārajam 1969. gada vilcienu laupītāju vesternam “Bačs Kesidijs un Sandenss Kids”. Būs “Neiespējamās misijas” leģendārās skaņas, kuru autoru argentīnieti, četrkārtēju “Grammy” balvu īpašnieku un sešreiz “Oskaram” nominēto Lalo Šifrinu, iespējams, daudzi nezinās nosaukt vārdā, taču viņa radīto mūziku gan pazīs ikviens, līdzko atskanēs ritmiski un melodiski spriegā spiegu tēma. Programmā arī Džona Viljamsa mūzika filmai “Šindlera saraksts”, kā arī aģenta Džeimsa Bonda klātbūtne pieckārtējā “bondista” Deivida Ārnolda mūzikas skaņās.

Šajā programmā astoņiem čellistiem pievienosies arī sitaminstrumentālists Uģis Krūskops.

Varbūt noder!!

Koncerts: 16. I 18.00 Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis”

Biļetes: “Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 8 – 10

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+