Kultūra
Teātris un kino

Kino zem klajas debess Ziedoņa muzejā0

Publicitātes foto

Kopjot Imanta Ziedoņa vēlmi, lai viņa muzeju caurvītu jaunrade, sešas piektdienas vasaras izskaņā Ziedoņa muzejā Murjāņos tiks organizēti brīvdabas kino seansi, kuros tiks demonstrētas latviešu režisoru filmas, LA.lv uzzināja muzejā.

“Brīvdabas kino vakari sniedz iespēju apvienot augusta zvaigžņu lietus vērošanu ar kultūru, iepazīstot Latvijā tapušas lieliskas filmas,” uz seansiem, kuros pirms filmām varēs uzdot jautājumus to veidotājiem, aicina Imanta Ziedoņa muzeja radošais direktors Jānis Holšteins-Upmanis.

Pirmais brīvdabas kino seanss Murjāņos notiks 3. augustā, kad zem zvaigžņotajām augusta debesīm tiks demonstrēta režisores Kristas Burānes pilnmetrāžas dokumentālā filma par izcilo scenogrāfu un pedagogu Andri Freibergu – “Pasaka par tukšo telpu” – ar pašas režisores dalību.
10. augustā ironiskus, traģikas un humora pilnus stāstus par Homo Soveticus piedāvās Ināras Kolmanes filma “Dubultā dzīve. Sekss un PSRS”. Vakara sarunas viesis – Ināra Kolmane.

“Arī 24. un 31. augustā, kā arī 7., 14. septembrī tiksimies “Dzirnakmeņos” uz sirsnīgi izzinošu kopābūšanu,” aicina muzeja pārstāve Elizabete Lazda. Kopīgi ar filmu veidotājiem būs iespēja noskatīties Kristīnes Želves režisēto “Mērijas ceļojumu”, Roberta Rubīna “Gribētos būt aplim”, Mareka Bērenta un Kristiana Luhaera “Savējie sapratīs” 2. daļu, kā arī VFS Films un Lietuvas kopražojumā tapušo filmu “Brīnišķīgie lūzeri”.

Programmā atvēlēta vieta arī vēderpriekiem. “Ikviens kino viesis aicināts ierasties ar groziņu, starp citiem gardumiem līdzi ņemot arī kartupeļus, ko kopīgi uzcept uz lielās pannas zem klajas debess un kopīgi arī notiesāt,” sacīja Elizabete Lazda.

Ieejas maksa 5 eiro, skolēniem/studentiem/pensionāriem 3.50 eiro. Lietus gadījumā brīvdabas kino tiks pārcelts uz Ziedoņa muzeja klēti.

LA.lv