×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
25. novembris, 2014
Drukāt

Kinoskatītāji izvēlas Latvijā tapušās jaunās filmas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kadrs no filmas "Izlaiduma gads".

Skatītāji aktīvi apmeklē Latvijas jaunākās filmas, liecina aģentūras BNS apkopotie dati.

Filma “Izlaiduma gads” iekļuvusi kopš neatkarības atgūšanas Latvijā radīto filmu topa 7. vietā, aģentūrai BNS pastāstīja filmas režisors Andris Gauja. Filmu sešu nedēļu laikā noskatījušies 33 800 cilvēki.

Gauja sacīja, ka labie filmas izrādīšanas rezultāti ir mērķtiecīga darba rezultāts. “Cilvēkus jāspēj un jāmāk ieinteresēt par filmu, mēs ļoti cenšamies cīnīties par katru skatītāju,” uzsvēra Gauja, atzīstot, ka auditorijai vēl arvien ir skepse pret Latvijas kino. Viņš informēja, ka pašlaik visaktīvākā sadarbība norit ar skolām – uz tām skolām, kuras visaktīvāk apmeklē filmu, viesos dodas filmas radošā komanda.

“Prieks un gandarījums, ka Latvijas kino atgūst prestižu, par ko liecina arī statistika,” teica Gauja.

Filma “Modris” piektajā izrādīšanas nedēļas nogalē “Modris” joprojām ir skatītāko filmu desmitniekā un pašlaik ieņem 6.vietu. Kopš filmas pirmizrādes to noskatījušies 14 000 skatītāju, aģentūrai BNS pastāstīja filmas “Modris” publiciste Zane Peneze.

“Latvijas kino skatītājs ir gudrs kino skatītājs, un tas, ka latviešu filmas ir apmeklētas, mums, kino veidotājiem, ir kā uzticības apliecinājums. Tagad svarīgi šo uzticību nezaudēt,” aģentūrai BNS atzina filmas režisors Juris Kursietis.

Savukārt filma “Segvārds Vientulis” trijās nedēļās pulcējusi 4700 skatītāju.

Tās režisors Normunds Pucis aģentūrai BNS atzina, ka apmeklētība varētu būt lielāka. Viņš uzsvēra, ka daudzi ir dzirdējuši, ka filmu rāda, bet neaiziet, atliekot uz vēlāku. Viņš atgādināja, ka nākamnedēļ sāksies Rīgas Starptautiskais kino festivāls, līdz ar to filmu “Segvārds Vientulis” Rīgā, visticamāk, vairs nerādīs, mudinot cilvēkus nekavēties ar kino apmeklējumu.

Gaujas debijas spēlfilmai “Izlaiduma gads” Latvijas pirmizrāde notika 9. oktobrī. Filma ir stāsts par jaunu skolotāju Zani, kas pēc piedzīvotas vilšanās personiskajā dzīvē visu enerģiju velta savai audzināmajai klasei, taču aiziet par tālu – ekskursijās un mājas ballītēs pakāpeniski izzūd robeža starp skolotāju un skolēniem, un Zane nonāk sarežģītā personisko attiecību mezglā.

Kursieša debijas filmas “Modris” Latvijas pirmizrāde notika 23. oktobrī. Filma ” Modris” ir patiesos notikumos iedvesmots stāsts par pusaudzi, kura samilzušais konflikts ar māti noved līdz tiesu darbiem. Pēc tam Modris nolemj atrast tēvu, kuru nekad dzīvē nav saticis.

Puča debijas filmas “Segvārds Vientulis” pirmizrāde notikusi 4. novembrī. Filma balstīta patiesos notikumos, kuri norisinājās 1945. gadā pēc padomju okupācijas atgriešanās Līvānu apkārtnē. Vanagu draudzes katoļu priesteris Antons Juhņevičs baznīcas saimniecības telpās slēpa vietējos vīriešus no mobilizācijas vācu un sarkanajā armijā. Savas pārliecības dēļ nonācis konfliktā ar varu, viņš bija spiests izšķirties par radikālu soli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+