×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. novembris, 2014
Drukāt

Klavieres no filmas “Kasablanka” izsolītas par 3,4 miljoniem dolāru

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmdien Ņujorkā par 3,4 miljoniem ASV dolāru (2,7 miljoniem eiro) izsolītas klavieres, kas bija redzamas 1942. gada kulta filmā “Casablanca” (“Kasablanka”).

Kinolentē tika izmantotas divas klavieres, pie kurām aktieris un dziedātājs Dūlijs Vilsons spēlēja muzikālo pavadījumu dziesmai “As Time Goes By”.

Galvenās lomas filmā spēlēja kino leģendas Hamfrijs Bogarts un Ingrīda Bergmane. Klavieres atradās Bogarta spēlētajam varonim Rikam piederošajā kafejnīcā “Rick’s Cafe Americain”.

Bogarta attēlotais varonis izmantoja klavieres, lai paslēptu tajās dokumentus, ar kuru palīdzību viņa bijusī mīļākā varēja nokļūt ASV.

Klavieru sākuma cena bija 1,6 miljoni dolāru (1,3 miljoni eiro). Vairāksolīšana ilga trīs minūtes.

1927. gadā izgatavotās klavieres kopš 80.gadiem piederējušas Losandželosā dzīvojošam zobārstam. Kinostudija “Warner Bros” pirms aptuveni 30 gadiem atjaunoja uz tām redzamos marokāņu zīmējumus.

Klavieres tika pārdotas kopā ar aktiera Dūlija Vilsona parakstītu fotogrāfiju un filmas eksemplāru.

“Kasablanka” ieguvusi trīs “Oskara” balvas. Amerikas Kino institūts to atzinis par otro visu laiku labāko kinofilmu. Pirmajā vietā ir Orsona Velsa režisētā filma “Citizen Kane” (“Pilsonis Keins”).

Pirmdien tika izsolītas arī vairākas citas lietas, kas saistītas ar filmu. Scenārijs ar nosaukumu “Everybody Come to Rick’s” pārdots par 106 250 (85 616 eiro), savukārt “Rick’s Cafe Americain” ieejas durvis tika nopirktas par 115 000 dolāru (92 670 eiro).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+