×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
24. februāris, 2015
Drukāt

KNAB atklāj tiesneses krāpšanos ar darba nespējas lapām

Foto-LETAFoto-LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Ģenerālprokuratūrai kriminālprocesa materiālus par tiesneses, ārstes-kardioloģes un kādas civilpersonas iespējamajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, informē KNAB pārstāve Laura Dūša.

Pamatojoties uz iegūto pierādījumu kopumu, KNAB izmeklētājs uzskata, ka tiesnese ar starpnieka atbalstu saņēma darba nespējas lapas, kurās apzināti bija norādītas nepatiesas ziņas par tiesneses pārejošo darba nespēju. Nepatiesās ziņas saturošas darba nespējas lapas tiesnese mantkārīgā nolūkā izmantoja finanšu līdzekļu prettiesiskai iegūšanai no Tiesu administrācijas un no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras slimības pabalsta veidā.

2014.gada septembrī Ģenerālprokurora uzsāktā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka par izsniegtajām darbnespējas lapām ārste pieprasīja prettiesisku labumu 150 eiro apmērā. To bija paredzēts nodot, izmantojot starpnieku.

KNAB izmeklētājs rosina saukt pie kriminālatbildības tiesnesi par svešas mantas izkrāpšanu, izmantojot viltotu dokumentu mantkārīgā nolūkā, un ārsti-kardioloģi – par mēģinājumu pieņemt neatļautu labumu, par krāpšanas atbalstīšanu un par dokumentu viltošanu. Savukārt starpnieku lūgts saukt pie kriminālatbildības par līdzdalību krāpšanā un dokumentu viltošanā.

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+