×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. maijs, 2014
Drukāt

KNAB sāk izmeklēšanu pret Dombrovski par iespējamu interešu konfliktu (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas ekspremjera un Eiroparlamentā ievēlētā Valda Dombrovska (“Vienotība”) izredzes iegūt eirokomisāra amatu var nopietni apdraudēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja sāktā pārbaude par iespējamu interešu konfliktu, reaģējot uz medijos izskanējušu informāciju par aptuveni pirms gada valdības pieņemto lēmumu saistībā ar Hipotēku bankas reorganizāciju, kas it kā varētu būt bijis izdevīgs toreizējā premjera Dombrovska sievai, ziņo LTV raidījums “Panorāma”.

Pērn, valdībai lemjot par valstij piederošās Hipotēku bankas kredītportfeļa pārdošanu, pārvirzītas tika arī toreiz premjerministra Dombrovska sievas uzņēmuma kredītaistības. Atšķirībā no citiem kredītiem, tās pāradresētas “Rietumu bankai”, un medijos izskanējis – iespējams, personīga pazīšanās tieši šajā bankā ļāvusi Ārijai Dombrovskai samazināt kredītsaistību slogu, raksta portāls lsm.lv.

KNAB izmeklēšanu par šo gadījumi gan uzsācis tikai tagad, pēc gada, reaģējot uz publikācijām medijos. Dombrovskis pats uzsver – viņš valdības lēmumā par bankas reorganizāciju nav piedalījies un attiecīgo sēžu vadīšanai nozīmējis finanšu ministru.

Tāpat kā pašreizējā ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”), arī Dombrovskis nedomā, ka izmeklēšana varētu ietekmēt izredzes kļūt par eirokomisāru.

Straujuma bijusi klāt, kad tika skatīti šie valdības jautājumi un “Panorāmai” norāda – viņa skaidri dzirdējusi Valdi Dombrovski sēdes sākumā informējam, ka viņš šī jautājuma apspriešanā nepiedalās.

Straujuma arī “Panorāmai” norādīja, ka neapsver citu kandidātu eirokomisāra amatam, jo Dombrovskis “ir tiešām augstas klases profesionālis, to atzīst Eiropā, un viņa vārds ir zināms Briselē, un no otras puses es vienkārši neticu, neticu, ka varētu būt pārkāpums”.

Savukārt politoloģe, RSU profesore Ilga Kreituse pieļauj, ka Dombrovska iespējas šobrīd kļūt par eirokomisāru “ir ļoti apdraudētas, jo Eiropā šāda tipa skandāli parasti noņem politiķi no politiskās trases, kamēr netiek jautājums atrisināts”.

Sabiedrība par atklātību “Delna” uzsver, ka ļoti būtiski būtu KNAB šo gadījumu izvērtēt vēl pirms Dombrovska iespējamās apstiprināšanas eirokomisāra amatā šī gada rudenī.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Nekas nebūs,Valdiņš tiks nomazgāts balts un spīdigs,jo redz kā Straujuma “cepās” viņa dēļ.Kā nekā dzīvojam Latvijā- “BRINUMU” valstī.

  2. Kas šinī valstī notiek?! Meklē skabargu cita acī, bet paši nu neko labu valstij nedod..

  3. Pareizi, tautiņa tiešām ir stulba un Dombrovskim liek +, nevis izsvītro.Ko viņš vispār darīs ES ?Tik daudz gadu bijis premjers, bet pasaule nav iepazīstināta ar latviešu leģionāriem, bet tikai Straujuma uzdrošinājās pateikt, ka 9. maijs ir LATVIJAS OKUPĀCIJAS gadadiena un svētki tikai Krievijai! Dombrovskis tikai vēlējās būt glumš, lai tiktu amatā!

  4. “Dombrovskis “ir tiešām augstas klases profesionālis” savas ģimenes parādu kārtošanā uz nodokļu maksātāju rēķina. Un tautiņa ir tik stulba, ka vēl saliek viņam plusus vēlēšanās.

  5. Un kā vienmēr lācītis būs balts un pūkains:D:D!

  6. Bet vai tie ir vienīgie mēsli,ko Valdiņš ir savārījis ? Bet vienalga,tik stumjās un tiek stumts uz priekšu.Jā,būs atkal ar ko “LEPOTIES” eiropas priekšā. Leiši un igauņi atkal varēs smieties par mums.Jauki !?!

Draugiem Facebook Twitter Google+