Latvijā
Politika

Jūrmalas mēra kratīšanas lieta: Zināmi pārējo divu aizturēto vārdi 16


Foto – LETA
Foto – LETA
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki veic kratīšanu Jūrmalas mēra Gata Trukšņa birojā.

Papildināta.

Trešdienas vakarā izskanējuši vēl divi vārdi, kuri, iespējams, aizturēti saistībā ar otrdienas pēcpusdienā veikto kratīšanu Jūrmalas domē un ierosināto kriminālprocesu par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā. Šajā kriminālprocesā kopumā aizturētas četras personas.

KNAB veicis procesuālas darbības “No sirds Latvijai” birojā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki 4.oktobrī veikuši procesuālas darbības partijas “No sirds Latvijai” (NSL) birojā saistībā ar ierosinātu kriminālprocesu, aģentūrai LETA sacīja NSL līdere Inguna Sudraba.

Par KNAB veiktajām darbībām frakcijas sēdē tika informēti NSL deputāti, aģentūrai LETA pavēstīja deputāte Silvija Šimfa (NSL).

Iepriekš Sudraba norādīja, ka viņai nav informācijas par otrdien aizturēto Jūrmalas mēra Gata Trukšņa un uzņēmēja, miljonāra Jūlija Krūmiņa attiecībām vai sadarbību. Politiķe sacīja, ka viņai ir pilnīgi neiespējami komentēt Trukšņa un Krūmiņa attiecības, jo viņa par tām neko nezinot un nekad nav bijusi ar tām saistīta.

Līdz ar Truksni un Krūmiņu aizturēts arī savulaik ar NSL saistītais Jorens Raitums

Kriminālprocesā par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā, iespējams, aizturējis arī savulaik ar partiju “No sirds Latvijai” saistīto Jorenu Raitumu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Raitums savulaik sadarbojies ar NSL un esot bijis atbildīgs par jautājumiem, kas saistīti ar partijas budžetu. NSL līdere Inguna Sudraba aģentūrai LETA uzsvēra, ka Raitums nekad nav bijis partijas biedrs un partijā aktīvi nedarbojas.

Latvijas Televīzijas rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka aizturēts ir arī viens no SIA “FELIX Holding” dibinātājiem un vadītājiem uzņēmējs Ēriks Igaunis. Viņš uz aģentūras LETA telefona zvaniem pagaidām neatbild. Igauņa brālis Valērijs Igaunis aģentūrai LETA norādīja, ka neko par iespējamu brāļa aizturēšanu nezina. “Pirmā dzirdēšana, neko par to nezinu,” viņš teica.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka Ērikam Igaunim pieder “Holdinga kompānijas Felix” 59,5% kapitāldaļu, bet 40,5% kapitāldaļu pieder viņa brālim – Valērijam Igaunim. Ēriks Igaunis ir arī Rīgas Ekonomikas foruma “World Trends Forum” prezidents, savukārt līdz 2015.gadam viņš pastarpināti bija arī “Rīgas vagonrūpnīcas akcionārs”.

KNAB apkopotā informācija par politisko partiju ziedojumiem liecina, ka Ēriks Igaunis nevienam politiskajam spēkam nav ziedojis.

Jau ziņots, ka KNAB ir sācis kriminālprocesu par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā, un šajā kriminālprocesā kopumā aizturētas četras personas.

KNAB 4.oktobrī aizturēja uzņēmēju Jūliju Krūmiņu un Jūrmalas domes priekšsēdētāju Gati Truksni (ZZS). Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, aizturēšanas saistītas ar iespējamiem partiju finansēšanas pārkāpumiem. KNAB darbinieki otrdien veica kratīšanu Jūrmalas mēra birojā, bet pats mērs tika nogādāts Jūrmalas slimnīcā, kur viņu apsargāja KNAB darbinieki.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Trukšņa advokāts Jānis Rozenbergs, viņa klients patlaban ir aizturētā statusā. Aģentūras LETA rīcībā esošo informāciju, ka lieta pret Truksni sākta par iespējamiem partiju finansēšanas pārkāpumiem, Jūrmalas mēra advokāts nekomentēja, vien apliecināja, ka viņa klientam netiek inkriminēta kukuļošana.

Saistītie raksti

Savukārt Krūmiņa advokāts Egons Rusanovs aģentūrai LETA apstiprināja, ka KNAB ir aizturējis viņa klientu. Jautāts, vai aizturēšana saistīta ar iespējamiem partiju finansēšanas pārkāpumiem, advokāts atbildēja apstiprinoši.

Krimināllikums par partijas nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā kā sodu paredz brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.[popular_posts title=”yes” thumbnails=”yes”]

LA.lv