Mobilā versija
+17.7°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
17. janvāris, 2017
Drukāt

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1917.gada 17. janvārī

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

“Jaunais Vārds”

Vecpiebalga. Slimnīcas nodegšana. Vecpiebalgas novadā ir ap 2000 Kurzemes bēgļu, kuru lipīgo slimību ārstēšanai mācītāja muižas iesvētāmo bērnu lielā divstāvu koka namā bija ierīkota īpaša slimnīca, kura nodega 11. janvārī – dienas laikā. Slimnīcā atradās 10 lipīgām slimībām saslimuši kurzemnieki. Uguns cēlusēs no pārmērīgas krāsns sakurināšanas. Aizkrāsnē atradusies malka, aiz malkas dēļu siena. Gruzduma smaku un liesmu gan īsā laikā pamanījusi māsa, kura skrējusi pēc ļaudīm, kas arī saskrējuši, bet tad jau bijis par vēlu. Ļaudis paspējuši tik slimniekus izraut. Slimnieki tika pārvietoti uz otru slimnīcu – doktorātā. Nodegusi lielā koka divstāvu draudzes ēka ir gan apdrošināta, bet pēc vecās ēku vērtības, par kādu naudu tagad vairs nevar ne jumtu uztaisīt.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+