×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. janvāris, 2014
Drukāt

Ko TV gaidīt no jaunajiem (6)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Spriežot pēc “Latvijas Avīzes” lasītāju atsauksmēm un vērtējuma sociālajos tīklos, TV skatītāji īpaši neskumst par LNT un TV3 aiziešanu no bezmaksas apraides. Trīs jaunpienācēji – kanāli “OTV”, “Rīga TV24” un “Re:TV” – uzņemti pozitīvi, tomēr netrūkst arī kritiķu.

“Beidzot pašu veidoti stāsti par pašu cilvēkiem”, “Kaut arī raidījumi ir amatieriskā līmenī, bet vismaz uzzinām, kas notiek novados,” – šādus vērtējumus par jauno TV piedāvājumu pauduši mūsu lasītāji. Kritiķi par jaunajiem kanāliem teic, ka tas esot negatavs produkts un vairāk atgādinot nevis pārdomātu programmu, bet gan ētera aizpildīšanu ar atkārtojumiem.

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) loceklis Ivars­ Zviedris atzina, ka pašlaik ir trūkumi gan pro­grammās, gan tehniskajā nodrošinājumā (piemēram, atšķirīgi skaņas līmeņi). Taču viņš aicina atvēlēt jaunajiem kanāliem iesildīšanās laiku vismaz līdz janvāra vidum. “Ar televīzijas kanāla saturu ir kā ar gotiņas turēšanu. Nevar taču uzreiz slaukt piedzimušu telīti, viņa kādu laiku jāaudzina,” salīdzināja Zviedris. Katrai no trim jaunajām bezmaksas apraides “telītēm” 2014. gadam atvēlēts līdzigs finansējuma apjoms – līdz 348 603,59 eiro jeb 245 000 latu (ieskaitot PVN 21%). NEPLP pārstāve Sanita Blomniece uzsvēra, ka šī summa netiks izmaksāta avansā, bet gan pēc sabiedriskā pasūtīja izpildes. Netiek arī izslēgts, ka faktiski televīzijas sabiedriskā pasūtījuma raidījumu gatavošanai varētu iztērēt mazāk nekā pieļaujamos 348 tūkstošus eiro.

Tiesa, par konkursa rezultātiem vēl gaidāma tiesvedība, jo tie apstrīdēti tiesā.

Jaunie kanāli būs pieejami ne tikai bezmaksas apraides lietotājiem. Arī kabeļtelevīziju operatoriem tie jāiekļauj savās paketēs. Kādu saturu tad jaunās televīzijas plāno piedāvāt?

Jauniešu radīts 
saturs jauniešiem 


“OTV” par savu mērķi izvirzījusi jaunās paaudzes piesaistīšanu Latvijas informatīvajai telpai, kopumā aptverot aptuveni 200 000 mājsaimniecību, galvenā mērķauditorija ir skatītāji vecumā līdz 34 gadiem. Kanāla vīzija – patriotiska, izglītota un informēta Latvijas jaunatne. Iecerēts, ka vismaz pusi “OTV” raidījumu veidos paši jaunieši.

“OTV” mugurkauls būšot ziņas, bet kanāls piedāvāšot atšķirīgu pieeju to veidošanā. Darba dienu rītos paredzēts rīta raidījumu bloks “TV kakao”, kurā aktuāla informācija, ziņas un intervijas mīsies ar bērniem un jauniešiem adresētiem izglītojošiem sižetiem. Pēcpusdienās “OTV” tiks raidīts ziņu raidījums “Kas notiek?” – raidījuma būtiskākā daļa būs dienas aktuālākās tēmas (kas tikušas apspriestas sociālajos tīklos), kā arī pašu jauniešu veidoti aculiecinieku stāsti, viedokļi, komentāri. Vakara ziņās “Šodien OTV” būs apkopots visas dienas būtiskākais un interesantākais no sociālajiem tīkliem, no jauniešu un studentu aktualizētām tēmām un notikumiem, kā arī kopsavilkums par svarīgajiem notikumiem novados. Nakts ziņu izlaidumi nedēļas garumā tiks veltīti kādai konkrētai tēmai – ekonomika un finanses; tieslietas; kultūra un reliģija; politika un valsts pārvalde; karjera. Diskusiju raidījumā “Nāc TV!” uz sarunām par savstarpējām attiecībām, ģimeni, notikumiem skolā, izglītības saturu, bērnu audzināšanu un tamlīdzīgiem jautājumiem paredzēts aicināt jauniešus, viņu vecākus un speciālistus.

Uzsvars uz tiešraidēm


TV kanāla “Rīga TV 24” galvenais uzsvars tikšot likts uz ikdienas tiešraidēm. Raidījums “Te un tagad” ik dienas trīs reizes nodrošinās tiešraides no dažādiem būtiskiem notikumiem un papildus vienu tiešraidi nedēļā. Katras tiešraides vidējais garums būs 26 minūtes. Tāpat plānotas tiešraides no īpašu valstisku notikumu vietām, piemēram, 4. maija Saeimas svinīgās sēdes tiešraide, 11. novembra Lāčplēša dienas svecīšu vakars; 18. novembrī – LR proklamēšanas pasākums, Aglonas svētceļojums un citi.

Katru darba dienu “TV24” plānots raidījums “Preses klubs”, kas pulcēs mediju viedokļu līderus diskutēt par aktualitātēm. Ēterā atgriezīsies arī ārpolitikas apskats “Globuss”, ko vadīs Egīls Šņore. Plānots arī kultūras raidījums “Rampas ugunīs”. Tāpat kanāls “TV24” apņēmies šogad veidot piecu dokumentālo filmu ciklu “Cilvēki, kas dara Latviju lielāku”.

Stāsti no novadiem


Reģionālās tematikas televīzija “Re:TV” sola piektdienās un nedēļas nogalēs nodrošināt raidījumu ciklu “Latvijas stāsti”, atspoguļojot ikdienas norises Latvijas reģionos. “Latvijas stāstu” vienojošais elements būšot reģionu iedvesma, cilvēki un to rīcība, kā arī pieredzes apmaiņa starp pilsētām un novadiem. Sestdienās un svētdienās raidījums iecerēts portretu stāsta formā, iepazīstinot skatītājus ar cilvēkiem vai domubiedru grupu, kas ar savu darbību un rīcību snieguši pozitīvu ieguldījumu vietējā novada, sabiedrības vai valsts attīstībā.

Uzziņa


 Kanālu “OTV” nodrošina SIA “Ogres televīzija” (lielākais īpašnieks advokāts Ilmārs Krūms, kam kopā ar līdzšinējo lielāko īpašnieku Arturu Robežnieku pārliecinoši pieder uzņēmuma kontrolpakete).

 Kanālu “Rīga TV24” nodrošina AS “TV Latvija” (īpašnieki: Kristiāns Alhimionoks – 20%; Klāvs Kalniņš, Krists Kalniņš, Roberts Ēķis, Rūdolfs Ēķis – pa 17,5%, Alīna Ansone – 10%).

 Kanālu “Re:TV” nodrošina SIA “Vidzemes televīzija”, kas pieder SIA “Valmieras reģiona patērētāju biedrība” (lielākie īpašnieki: Jurģis Ābele – 60,01%; Indulis Frišfelds – 16,94%; Indulis Āboltiņš – 5,23%).

Avoti: ”Firmas.lv”, NEPLP, LETA

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. ļoti nepatīk piekabinātās programmas! Visu laiku maksāju par TV pamatpaketi un tagad man ir jāmaksā un jāskatās programmas, kuras man un ģimenei nemaz neinteresē OTV, Rīga 24 kaut kāda sporta programma un veci mūzikas ieraksti ! Domāju, ka jāpāriet uz VIASAT!

  2. Tomēr par daudz atkārtojumu no “atkārtojumiem” visās programās.Nav arī labu filmu.

  3. Kārtējo reizi tiek uzmesti latgalieši. Nu kāda mārrutka pēc man ir vajadzīgs OTV vai Rīga TV24. Lai tos skatās Ušakovs!

  4. Jurģis no nekustamā īpašuma biznesa tagad metīsies televizījā.

Draugiem Facebook Twitter Google+