×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
8. jūnijs, 2015
Drukāt

Koalīcija konceptuāli atbalsta Bergmaņa virzīšanu aizsardzības ministra amatā (2)

Raimonds Bergmanis (no kreisās). Foto-   LETARaimonds Bergmanis (no kreisās). Foto- LETA

Valdošās koalīcijas partneri konceptuāli atbalsta Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) izvirzīto kandidātu aizsardzības ministra amatam Raimondu Bergmani, žurnālistiem pirmdien sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Valdības vadītāja pēc koalīcijas partiju iknedēļas sanāksmes pauda, ka Bergmaņa kandidatūru konceptuāli atbalstīja visi partneri, bet viņš vēl apmeklēs koalīcijas partiju frakcijas, lai informētu kolēģus par savu redzējumu un viedokli dažādos jautājumos.

Straujuma personīgi arī atbalsta Bergmaņa kandidatūru, noraidot izteikumus, ka viņam nav pietiekamu zināšanu šajā jomā. Premjerministre uzsvēra, ka viņš ir strādājis aizsardzības jomā un ir gatavojis ziņojumus NATO, kas liecina, ka amata kandidātam ir pilnīgas zināšanas attiecīgajos jautājumos. Viņa piebilda, ka aizsardzības ministram nav svarīga militārā dienesta pakāpe, jo nevienam no līdzšinējiem aizsardzības ministriem dienesta pakāpes neesot bijis.

Taujāta, vai Bergmanim nevarētu rasties kādas problēmas ar pielaidi valsts noslēpumam, Straujuma atbildēja, ka nav par šo jautājumu interesējusies. Ministru prezidente norādīja, ka pagājušajā nedēļā Bergmaņa kandidatūru pārrunājusi ar pašreizējo aizsardzības ministru, Valsts prezidenta amatā ievēlēto Raimondu Vējoni (ZZS).

Arī ZZS valdes loceklis Edgars Tavars norādīja, ka nevar teikt, ka Bergmanis būtu bez pieredzes aizsardzības jomā, jo viņš ilgāku laiku ir strādājis Aizsardzības ministrijas struktūrās. Aizsardzības ministra amata kandidāts arī pašlaik strādā Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā, kā arī bijis NATO darba grupā par kiberdrošību. Tāpat Bergmani pietiekami atzinīgi novērtējuši Latvijas partneri ārvalstīs, uzsvēra Tavars.
Arī nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK politiķis Einārs Cilinskis uzsvēra, ka nacionālā apvienība respektē ZZS izvēli, tomēr frakcija par šo jautājumu vēl nav lēmusi.
Savukārt ZZS valdes loceklis Edgars Tavars pateicās partneriem par to, ka viņi šodien “bez īpašām diskusijām vai ierunām atbalstīja Bergmaņa kandidatūru”.

Prezidenta amatā ievēlētais pašreizējais aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) neplāno demisionēt līdz prezidenta pilnvaru apstiprināšanai, tāpēc pašlaik vēl tiek domāts, kad Saeimai lemt par Bergmaņa apstiprināšanu ministra amatā. Proti, Saeima par to varētu lemt nākamnedēļ vai 8.jūlijā, kad Vējonis sāks pildīt prezidenta pienākumus.

Kā ziņots, aizsardzības ministra amats kļūs vakants pēc tam, kad Valsts prezidenta amatā stāsies pašreizējais ministrs, ZZS pārstāvis Vējonis. Ministru prezidente jau iepriekš pauda, ka arī jaunā ministra kandidatūra būtu jāpiedāvā ZZS.

ZZS valde pirmdien kā kandidātu aizsardzības ministra amatam izvirzīja Bergmani.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, 1966.gadā gadā dzimušais Bergmanis 1991.gadā Rīgas Tehniskajā universitātē ieguvis inženiera-ķīmiķa izglītību stikla un sitālu ķīmiskās tehnoloģijas specialitātē, bet 2003.gadā absolvējis Latvijas Sporta un pedagoģijas akadēmiju, kur ieguvis pedagoģijas bakalaura grādu sportā kā sporta darba speciālists, smagatlētikas treneris.

Bergmanis ir triju olimpisko spēļu dalībnieks svarcelšanā – Barselonā 1992.gadā, Atlantā 1996.gadā, Sidnejā 2000.gadā. Sportista karjeras laikā viņš kļuvis par Eiropas vicečempionu, izcīnījis 6.vietu pasaules čempionātā, ir vairākkārtējs Latvijas čempions un Latvijas rekordists.

Darba karjerā Bergmanis bijis Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra padomnieks, treneris sporta klubā “Ķeizarmežs”, instruktors Valsts prezidenta Drošības dienestā, kā arī Jaunsardzes centra Rekrutēšanas nodaļas rekrutēšanas speciālists. Potenciālais aizsardzības ministrs bijis arī Latvijas Olimpiskās komitejas viceprezidents, Latvijas Olimpiešu kluba prezidents, Latvijas Olimpiskās akadēmijas senators.

Tāpat Bergmanis bijis vairāku televīzijas raidījumu vadītājs, kā arī strādājis kā pasākumu vadītājs.
Pagājušajā gadā viņš kandidēja 12.Saeimas vēlēšanās no Zaļo un zemnieku savienības saraksta un tika ievēlēts parlamentā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Bergmaņa atklātais paziņojums par to,ka viņa pienākums ir uzņemties ministra pienākumus un paziņojums ka aizsardības ministrijā viss ir kārtībā un nekas nav jāuzlabo, liecina par topošā ministra nevisai plašo redzesloku, bet tas atļauj mums saskatīt koalīcijas partiju pilnīgu nespēju strādāt valsts labā. Ka tik vieta aizpildīta un viss kārtībā.Ja ZZS nostāja valstiskos jautājumos nekad nav bijusi valstiska, tad NA piekrišana šāda kandidāta ievēlēšanā par ministru rada neizpratrni – kāpēc jūs centāties ievēlēt Levitu, bet vienaldzīgi novērojiet turpinājumu aprobežotības uzvaras gājienam.

  2. No pieredzes runajot! Atbildēt

    šodien, aizsardzibas sistēma Latvija, prasa speciālistu ar lielu pieredzi šinī jomā; kuram mēs šodien varam pateikt paldies; kā vispārīgi ēsam NATO dalībniece – Ģirtu Valdi Kristovski.
    Ar iekšzemes politiskām spēlitēm, šinīs laikos mēs varam ātri zaudēt iegūto.

Draugiem Facebook Twitter Google+