×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
23. februāris, 2015
Drukāt

Koalīcija vienisprātis par vēlmi virzīt kopīgu prezidenta amata kandidātu (7)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Koalīcijas partneri pirmdien pēc sanāksmes atzina, ka ir vienisprātis par vēlmi virzīt kopīgu Valsts prezidenta amata kandidātu.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”) žurnālistiem sacīja, ka šādu ierosinājumu pirmdien izteikusi Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), tomēr arī viņa iepriekš esot šādu vēlmi paudusi. “Es kādreiz arī teicu, ka būtu labi, ja mēs spētu vienoties, bet mēs vēl neesam sākuši koalīcijā pie galda runāt par kandidātiem,” viņa informēja.

Savukārt ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis pauda pārliecību, ka “Vienotībai” jālemj par koalīcijas turpmāko rīcību. “Šodien es skatījos Solvitai Āboltiņai acīs un skatījos arī Inārai Mūrniecei acīs, un sacīju, vai mēs varam sanākt kopā un vienoties. Tomēr premjera partijai būtu jāuzņemas iniciatīva par šo jautājumu. Manuprāt, es sadzirdēju tādas piekrītošas atbildes,” klāstīja politiķis.

Arī Nacionālā apvienība (NA) ir par vienu kopīgu prezidenta amata kandidātu, par ko vienotos visi trīs koalīcijas partneri. “Protams, tas būtu pozitīvs signāls ne tikai politiķiem, bet arī sabiedrībai kopumā,” apliecināja apvienības līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

Straujuma atkārtoti apgalvoja, ka pašlaik valdību veidojošās partijas vēl neapspriež iespējamos kandidātus, bet esot draudzīgi diskutēts par veidiem, kā tālāk rīkoties. Arī “Vienotība” pirmdien valdes sēdē runās par iespējamo turpmāko rīcību, informēja premjere. Brigmanis Straujumai smaidot ieteica apspriest jautājumu par kopīgu prezidenta amata kandidātu, kuru virzītu visas trīs partijas. “Es ierosināšu,” viņa atbildēja.

Šogad beidzas Valsts prezidenta Andra Bērziņa pilnvaras. Viņš vēl nav paziņojis, vai kandidēs uz otro termiņu. Atbalstu Bērziņam paudusi Zaļo un zemnieku savienība. Savukārt Latvijas Reģionu apvienība paziņojusi, ka augstajam amatam varētu virzīt politiskā spēka līderi Mārtiņu Bondaru. Reizē politiķi atzinuši, ka pašlaik nepietiek balsu nevienam no publiski minētajiem iespējamajiem prezidenta amata kandidātiem.

Nākamās prezidenta vēlēšanas ir gaidāmas vasaras sākumā. Satversme paredz, ka prezidentu ievēlē aizklāti balsojot ar ne mazāk kā 51 Saeimas locekļa balsu vairākumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Vispiemērotākais būtu Bondara kungs:gudrs, izskatīgs,labs ģimenes cilvēks , izprot notiekoso sava valstī , nav kriiva roklaiža,utt.

  2. Vismaz balsojumā par padomju atjaunošanu valsts uzņēmumos koalīcijas partijas tiešām bija draudzīgas!

  3. ZZS + S + NSL = 52;
    V + NA + LRA = 48;
    Un redzam, ka impērijas hibrīdkarš vainagojas panākumiem.

  4. Iesaku publiski izvirzīt Solvitu Āboltiņu un tad aizklātajā balsojumā viņu uzmest!

  5. Neizdosies,jo partiju intereses nostāda augstāk par Latvijas valsts.

Draugiem Facebook Twitter Google+