×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. marts, 2013
Drukāt

Koalīcija vienojas pagaidām nelemt par gāzes tirgus liberalizācijas atlikšanu

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas virzītie grozījumi Enerģētikas likumā gāzes tirgus liberalizācijas atlikšanai vēl netiks skatīti Saeimā, bet gan tiks vērtēti kontekstā ar Ekonomikas ministrijas (EM) ziņojumu, šodien pēc valdību veidojošo partiju koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Premjers uzsvēra, ka patlaban priekšlikums ir šo jautājumu atlikt, izskatīt valdībā EM ziņojumu un tikai tad kontekstā ar šo ziņojumu lemt par šī likumprojekta virzību.

Valdība šo ziņojumu, visticamāk, uzklausīs nākamnedēļ, 12.martā.

Valdības vadītājs uzsvēra, ka jautājums par gāzes tirgus liberalizāciju jāvērtē ļoti detalizēti, jo tas esot komplekss jautājums, kas jāanalizē no dažādiem aspektiem.

Taujāts par nostājas maiņu attiecībā uz likumprojekta virzību Saeimā, Dombrovskis atbildēja, ka tas ir jājautā komisijas deputātiem, kā arī frakcijām, jo valdība šī lēmuma pieņemšanas procesā nepiedalījās un no paša sākuma esot uzsvērusi, ka EM gatavo ziņojumu, atbilstoši kuram arī būs jāvirzās uz priekšu.

Kā ziņots, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputātu vairākums pagājušajā nedēļā slēgtā sēdē vienojās veikt grozījumus Enerģētikas likumā, atliekot gāzes tirgus liberalizāciju līdz brīdim, kamēr netiks panākti efektīvi starpsavienojumi ar trešajām valstīm, izņemot Igauniju, Lietuvu un Somiju. Pēc komisijas vadītāja Vjačeslava Dombrovska (RP) teiktā, balsojumā atturējās tikai Reformu partijas (RP) deputāti, savukārt pārējie deputāti atbalstīja AS “Latvijas Gāze” (LG) piedāvāto likuma grozījumu virzīšanu uz balsojumu Saeimā.

Gadījumā, ja Saeima nobalsotu par likuma grozījumiem, gāzes tirgus liberalizācija varētu tikt atlikta līdz, piemēram, tam laikam, kad būs izveidots savienojums no Lietuvas un Polijas. Provizoriskais termiņš šāda savienojuma izveidei varētu būt 2018.gads, bet precīzu laiku ir grūti pateikt, skaidroja Dombrovskis.

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) Saeimas frakcija jau iepriekš pauda viedokli, ka neatbalsta Saeimas komisijas lēmumu veikt izmaiņas Enerģētikas likumā un atlikt gāzes tirgus liberalizāciju. Reformu partija pauda līdzīgu pozīciju, un šī politiskā spēka virzītais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts Saeimas komisijas lēmumu nodēvējis par “pārsteidzīgu”. Šodien arī “Vienotības” frakcija nolēma šo likumprojektu neatbalstīt.

Jau ziņots, ka AS “Latvijas Gāze” rosina veikt grozījumus Enerģētikas likumā, atsakoties no patlaban noteiktā tirgus liberalizācijas termiņa no 2014.gada 4.aprīļa, tā vietā nosakot, ka kompānijas sadalīšana jāizdara brīdī, kad Latvija tieši pievienosies jebkuras Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts, izņemot Igaunijas, Lietuvas un Somijas, savstarpēji savienotai sistēmai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+