Pasaulē

Kobzons aizliegumu iebraukt Latvijā apstrīd Eiropas tiesā8

Foto – LETA

Krievijas estrādes dziedātājs Josifs Kobzons iesniedzis Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) sūdzību par Latvijas valdību, pieprasot atlīdzināt viņam nodarīto morālo un materiālo kaitējumu saistībā ar iekļaušanu to personu sarakstā, kurām aizliegts ieceļot Latvijā.

“Es jums ziņoju, ka vērsos tiesā kopā ar advokātu [Mihailu] Barščevski, apmaksāju procedūru, un sūdzu Eiropas tiesā Latvijas valdību par morālā un materiālā kaitējuma nodarīšanu,” sacīja Kobzons otrdien Krievijas parlamenta apakšpalātas Valsts domes Kultūras komitejas sēdē. Kobzons, kurš darbojas valdošās partijas “Vienotā Krievija” frakcijā, ir šīs komitejas priekšsēdētājs.

Dziedātājs sacīja, ka “samaksājis par viesnīcu 11,5 tūkstošus eiro par visu uzturēšanās Jūrmalā laiku, bet viesnīca man šo naudu neatdeva”.

Pēc Kobzona teiktā, viņš viesnīcas pārstāvjiem mēģinājis paskaidrot, ka no viņa neatkarīgu apstākļu dēļ ir iestājušies ārkārtēji nenovēršami apstākļi, kuru dēļ viņam nav iespējams pildīt saistības.

“Viņi saka – no mums tas arī nebija atkarīgs, kas to izdarīja – Latvijas valdība, viņiem arī izvirziet pretenzijas. Lūk, es arī izvirzīju,” piebilda dziedātājs.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs jūlijā pieņēma lēmumu uz nenoteiktu laiku ieceļošanas aizlieguma Latvijā sarakstā iekļaut Krievijas skatuves māksliniekus Oļegu Gazmanovu, Josifu Kobzonu un Allu Perfilovu, kas uzstājas ar skatuves vārdu Valērija. Visiem šiem māksliniekiem bija paredzēts ierasties uz Krievijas popmūzikas festivālu “Jaunais vilnis” Jūrmalā.

Ministrija norādīja, ka šīs personas ar savu rīcību ir veicinājušas Ukrainas teritoriālās integritātes un suverenitātes graušanu. Ministra lēmums pieņemts atbilstoši Imigrācijas likuma 61. panta otrajai daļai.

LA.lv