×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. marts, 2016
Drukāt

Koklētāja Līga Griķe uzvarējusi konkursā “London Grand Prize Virtuoso”

Foto - LETAFoto - LETA

Koklētāja Līga Griķe uzstājas festivāla "Summertime - aicina Inese Galante" koncertā Dzintaru koncertzālē.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kokles klases studente Līga Griķe ir ieguvusi 1.vietu konkursā “London Grand Prize Virtuoso”, aģentūra BNS uzzināja Latvijas koklētāju biedrībā.

Konkursā, kurā, iesūtot video ierakstus ar savu programmas atskaņojumu, piedalījās mūziķi no visas pasaules, Griķe ir novērtēta ar augstāko punktu skaitu stīgu instrumentu kategorijā līdzās tādiem instrumentiem kā vijole, čells un arfa.

29.martā Griķe ir uzaicināta uzstāties Londonas Karaliskajā Alberta zālē konkursa uzvarētāju apbalvošanas ceremonijā.

Koklētāju biedrības pārstāvji uzsver, ka Griķes uzvara konkursā ir unikāls, iepriekš nebijis starptautisks panākums latviešu koklei un tās spēlētājām. “Mūsu nacionālais instruments un spēle uz tā, sacenšoties ar akadēmisko stīgu instrumentu virtuoziem, ir novērtēta visaugstākajā profesionālajā un mākslinieciskajā līmenī,” norādījusi biedrības pārstāve Anda Eglīte.

18 gadus vecā Griķe ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Andas Eglītes kokles klases 1.kursa studente. Griķe ir daudzu starptautisku un Latvijas konkursu laureāte, tostarp 2015.gada konkursa “Ineses Galantes talanti” 1.vietas ieguvēja.

Februāra beigās Griķe debitēja uz Lielās Ģildes skatuves, kur kopā ar Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra mūziķiem un diriģentu Andri Vecumnieku atskaņoja komponista Antonio Vivaldi koncerta “Pavasaris” transkripciju koklei .

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+