×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
11. augusts, 2013
Drukāt

Komercbanku asociācija: Latvijā vienota bankomātu tīkla izveide nav racionāla

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijā vienota bankomātu tīkla izveide nav racionāla, par šādu banku viedokli pastāstīja Latvijas Komercbanku asociācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Baiba Melnace.

“Atsevišķas Latvijas bankas jau pirms pāris gadiem veica vienota bankomātu tīkla izveides iespēju izpēti, un tika secināts, ka pagaidām šāda tīkla veidošanai nav racionāla un ekonomiska pamatojuma,” sacīja Melnace.

Vienlaikus viņa atzīmēja, ka Latvijā, atšķirībā, piemēram, no Zviedrijas, ir cits klientiem ērts risinājums, proti, tā saucamo draudzīgo bankomātu tīkli, kad vienas bankas klients var izņemt skaidru naudu citas bankas bankomātā bez maksas. “Šie tīkli Latvijā ir vairāki un ļoti plaši, un nereti, īpaši mazāko banku klientiem, tie daudzkāršo bankomātu skaitu, kuros bez komisijas maksas iespējams izņemt naudu, un tas ir ļoti ērti, pieejami un lēti,” sacīja Melnace.

Jau vēstīts, ka bankomāti Zviedrijā šogad tiks nodoti vienas kompānijas – “Bankomat” – pārvaldījumā, kas nozīmē, ka ikvienas bankas klients bez papildu maksas varēs izmantot ikvienu bankomātu. Kompānija “Bankomat” pieder bankām “Danske Bank”, “Handelsbanken”, “Nordea”, SEB, “Swedbank” un “Sparbankerna”.

Latvijā kopumā 2013.gada marta beigās bija 1251 bankomāts, no tiem ar skaidrās naudas izmaksas funkciju – 1151 bankomāts, bet ar skaidrās naudas iemaksas funkciju – 193 bankomāti. Visvairāk bankomātu marta beigās bija uzstādījusi “Swedbank” – 417.

Latvijas Komercbanku asociācija ir biedrība, kurā uz brīvprātības principa pamata apvienojas Latvijā reģistrētās bankas un ārzemju banku filiāles. Tā ir dibināta 1992.gada jūlijā. Asociācijas mērķis ir sekmēt Latvijas banku sistēmas nostiprināšanu un attīstību, koordinējot banku kopējo problēmu risināšanu, pārstāvot banku kopējās intereses valsts un pašvaldību institūcijās, kā arī vietējās un starptautiskajās organizācijās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+