×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
21. septembris, 2012
Drukāt

Komorovskis: Ukrainai ir jāizvēlas starp Rietumiem un Krieviju

Foto - AFPFoto - AFP

Polijas prezidents Briņoslavs Komorovskis vizītes laikā Kijevā norādījis, ka Ukrainai ir jāizvēlas starp Eiropu un Krieviju.

“Viena lieta ir skaidra. Ir neiespējami īstenot divus integrācijas scenārijus vienlaicīgi,” pēc sarunas ar Ukrainas prezidentu Viktoru Janukoviču atzīmēja Komorovskis. “Ir jāizdara izvēle. Un tā ir Ukraina, kurai šī izvēle ir jāizdara. Polija var tikai palīdzēt,” paziņoja Komorovskis, piebilstot, ka Polija varētu atbalstīt Kijevas intereses Eiropas blokā. Viņš pauda pārliecību, ka labāka nākotne Ukrainu gaidītu, ja tā nosvērtos par labu Rietumiem.

“Integrācija Rietumos un Eiropas Savienībā ir daudz noderīgāka, jo tā nozīmē lielas iespējas attīstībai,” norādīja Komorovskis. Maskava mudinājusi Kijevu veidot ciešākas attiecības ar Krieviju, acīmredzot, lolojot domu par konsolidētas Eirāzijas Savienības izveidošanu nākotnē. Bet Ukrainu saista doma par integrēšanos Eiropā, kaut gan bijušās Ukrainas premjerministres Jūlijas Timošenko lieta attiecības ar Briseli ir ļoti sarežģījušas. Arī Komorovskis pauda bažas par Timošenko likteni, norādot, ka viņas ieslodzījums negatīvi ietekmē Ukrainas izredzes parakstīt sadarbības līgumu ar Briseli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+