×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
2. decembris, 2014
Drukāt

Koncertzālē “Gors” atgriežas izcilais pianists Reinis Zariņš

Andris Sproģis / publicitātes fotoAndris Sproģis / publicitātes foto

Piektdien, 5. decembrī, koncertzālē “Gors” solo koncertu sniegs izcilais, pasaulē atzītais latviešu pianists Reinis Zariņš. Tas būs vienīgais pianista solo koncerts Latvijā šī gada otrajā pusē, savukārt uzstāšanās Rēzeknē būs Zariņa otrā ciemošanās reize koncertzālē “Gors”, vēsta rīkotāji.

Pianists klausītājiem piedāvās koncertprogrammu “1Schubert | 12dances”, kuras pirmajā daļā izskanēs apjomīga un samērā personiski intīma Šūberta sonāte, ko komponists sarakstījis savas dzīves pēdējos gados, bet solo koncerta otrajā daļā būs klausāmas dažādu kultūru dejas, kuras pamatā 20. gadsimtā sarakstījuši komponisti Šostakovičs, Stravinskis, Smetana, Čaikovskis, Ravēls, Džinasters un citi.

Latvijas Radio 3. programmas “Klasika” intervijā Reinis Zariņš par koncertu stāsta: “Koncerta otrā daļa būs kā deju kolekcija, kuras programmu esmu uzmanīgi izplānojis, iekļaujot gan slāvu kultūras, gan latīņamerikāņu kultūras, gan džeziskākas dejas, un noslēdzot to visu ar pamatīgāku skaņdarbu, kas kronē koncertprogrammu – Ravēla valsi klavieru versijā. Valsis ir mežonīgi grūts, bet liela bauda to spēlēt!” Pianists cer, ka pirmās daļas nopietnais skaņdarbs un otrās daļas daudzi vieglie radīs aizraujoši klausāmu koncertu.

Pianists aktīvi koncertē Eiropā, ASV un nesen arī Dienvidāfrikā. 2011. gadā Reinis Zariņš saņēma Lielo Mūzikas balvu par izcilu interpretāciju, un līdz šim paguvis plūkt laurus 11 starptautiskos pianistu konkursos. Pianists ir izdevis trīs augsti novērtētus diskus – studijas albumus Circus & Magic un “Jāzeps Vītols – Works for solo piano”, kā arī koncerta ierakstu no Londonas Vigmora zāles.

Reiņa Zariņa spēja pārliecinoši interpretēt gan klasiķus, gan pēdējā gadsimta darbus sajūsminājusi klausītājus daudzviet, arī pasaules prestižākajās koncertzālēs – Amsterdamas Concertgebouw, Ņujorkas Kārnegija un Steinveja zālēs, kā arī Londonas Vigmora zālē.

Ieejas biļetes uz pianista solo koncertu nopērkamas Latgales vēstniecības “Gors” un “Biļešu Paradīzes” kasēs. Ieejas biļetes cena 7 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+