×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
3. februāris, 2013
Drukāt

Konkurss uz LNO valdes locekļu amatiem jāizsludina līdz 1. jūlijam

foto - Letafoto - Leta

Konkurss uz Latvijas Nacionālās operas (LNO) valdes locekļu amatiem Kultūras ministrijai jāizsludina līdz 1. jūlijam, pagaidām operu turpinās vadīt direktors Andrejs Žagars, informēja LNO Preses biroja pārstāve Katrīna Leiškalne.

Šis termiņš paredzēts operas likuma pārejas noteikumos. Šie paši noteikumi arī paredz, ka LNO jaunā valde jāieceļ līdz šā gada 31. decembrim. Šāds termiņš tika noteikts, lai konkurss uz valdes locekļu amatu netiktu sasteigts un tiktu paredzēts laiks, kurā pretendenti spētu sagatavoties, pieteikties, un lai būtu arī paredzēts laiks pretendentu izvērtēšanai.

Kultūras ministrijai Ministru kabinetā jāiesniedz rīkojuma projekts par LNO valdes statūtiem.

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus operas likumā, kuros noteikts, ka turpmāk LNO vadīs valde triju cilvēku sastāvā līdzšinējā viena direktora vietā. Šādi grozījumi pieņemti, lai nodrošinātu caurskatāmu un sabalansētu lēmumu pieņemšanas procesu operas valdē, vienlīdz lielu lomu tajā atvēlot mākslinieciskajai kvalitātei, administratīvās un finanšu vadības aspektiem.

Līdz šim LNO valdi veidoja tikai viens cilvēks – operas direktors Andrejs Žagars, kurš Balto namu vada kopš 1996. gada. Žagaram pērn uz gadu parakstītais darba līgums beidzās 12. janvārī, bet Kultūras ministrija ar viņu ir noslēgusi vienošanos, kas paredz, ka Žagars paliks amatā līdz jaunās valdes darba sākšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+