×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
4. aprīlis, 2017
Drukāt

Konsulātā valdīja saspringta gaisotne: ĀM raksturo situāciju pēc sprādziena metro

Foto: ITAR-TASS/Scanpix/LETAFoto: ITAR-TASS/Scanpix/LETA

Ārlietu ministrijai arvien nav ziņu par sprādzienā Sanktpēterburgā cietušajiem Latvijas valstspiederīgajiem, šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Raimonds Jansons.

Jansons atklāja, ka vakar Latvijas konsulātā Sanktpēterburgā valdīja saspringta gaisotne, taču viņš šorīt atkārtoja, ka neesot pat mazākā pamata domāt, ka uzbrukumā metro stacijai ir cietis kāds Latvijas valstspiederīgais, neskatoties pat uz to, ka Sanktpēterburgā dzīvo 500 Latvijas valstspiederīgie.

Tāpat Jansons stāstīja, ka neesot pamata ieviest visaptverošu ceļošanas brīdinājumu uz Sanktpēterburgu, jo šorīt pilsētā dzīve iegājusi mierīgā gultnē, darbojas visas institūcijas un arī metro sācis savu darbu.

Ministrija uztur kontaktus ar Latvijas ģenerālkonsulātu Sanktpēterburgā, lai gūtu jaunāko informāciju par notikušo.

Ārlietu ministrija pauž satraukumu saistībā ar Sanktpēterburgas metro notikušajiem sprādzieniem. Ministrija izsaka visdziļākos līdzjūtības apliecinājumus bojāgājušo ģimenēm un tuviniekiem.

Tikmēr sociālajā tīklā “Twitter” ĀM aicina valstspiederīgos, kas atrodas Sanktpēterburgā, sazināties ar tuviniekiem, paziņojot, ka ar viņiem viss ir kārtībā. Ministrijā skaidroja, ka konsulārās palīdzības nepieciešamības gadījumā iedzīvotāji var sazināties ar speciālistiem Sanktpēterburgā, zvanot pa tālruni + 7 (921) 961 62 11, vai konsulārajam dežurantam Rīgā + 371 26 33 77 11.

Vienā no Sanktpēterburgas metro stacijām pirmdien noticis sprādziens, kurā nogalināti vismaz desmit cilvēki, aģentūrai TASS pavēstījis avots Krievijas tiesībsargāšanas iestādēs.

Avots piebildis, ka saskaņā ar sākotnējām ziņām sprādzienā vismaz 20 cilvēki guvuši ievainojumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+