Mobilā versija
+7.0°C
Sarmīte, Tabita
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
8. aprīlis, 2016
Drukāt

Kopš krīzes aplokšņu algu divreiz mazāk (1)

Foto: LETAFoto: LETA

2015. gadā aplokšņu algu īpatsvars Latvijā samazinājies par 2%, ikgadējā aptaujā “Iekārotākais darba devējs” noskaidrojis personāla atlases uzņēmums SIA “WorkingDay Latvia”.

Uz apgalvojumu “daļu vai visu algu saņemu aploksnē” apstiprinoši atbildēja 6% respondentu, kas ir par 2% mazāk nekā pirms gada. “WorkingDay” norāda, ka kopš ekonomiskās krīzes aplokšņu algu īpatsvars Latvijā ir samazinājies vairāk nekā divreiz. Tostarp pētījuma autori norāda – tā kā Saeima pieņēma Krimināllikuma grozījumus, kas paredz darba devējam kriminālatbildību par aplokšņu algu maksāšanu, turpmāk ir cerības uz šīs parādības vēl straujāku izskaušanu.

Vienlaikus, pēc pētījuma veicēju domām, lai valstī pilnībā izzustu aplokšņu algas, ir jāveicina sabiedrības uzticēšanās nodokļu sistēmai un jāpieņem likumi, kas padara līdzatbildīgus arī darba ņēmējus, jo dažkārt paši darba kandidāti izrāda vēlmi saņemt algu aploksnē. “Tam, ka darba ņēmējs ir ieinteresēts krāpties, var būt vairāki iemesli – piemēram, lai saņemtā summa uz rokas būtu lielāka vai viņam ir nenomaksāti kredīti un ir vēlme slēpt patieso ienākumu līmeni no parādu piedzinējiem,” pauž “WorkingDay Latvia” speciālisti.

 

Algas_6

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. jāsāk prasīt nopietnāk: Atbildēt

    iedodiet pārīti adresu, kur maksā aplokšņu algas,
    nevis minimālo par 12 – 14 stundām kvalificēta!!! darba!
    Kur tikai savas ģimenes locekļiem tā maksā – nepiedāvāt !
    Vajag nopirkt jaunu apģērbu un apavus.

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+