Kultūra
Mūzika

Koris “Maska” Latvijas simtgades gadu atklāj ar koncertiem Austrālijā 0

Koris “Maska” Austrālijā. Publicitātes foto

Babītes novada jauktais koris “Maska” uzstājās Melburnas Nacionālajā bibliotēkā un šodien atgriezies no Austrālijas, kur triju nedēļu garumā priecēja klausītājus Sidnejā, Adelaidē un Melburnā. Latvijas simtgade iesākta godam, nesot Latvijas kormūzikas karogu šajā tik tālajā zemē, portālu la.lv informēja kora pārstāve Līga Štrausa.

25. decembrī − pāris dienas pēc kora “Maska” un pianista Vestarda Šimkus kopīgi nosvinētajiem ZieMASKAsvētkiem Rīgas Doma baznīcā, koris sēdās lidmašīnā un devās pāri puspasaulei uz Austrāliju savā pirmajā koncerttūrē ārpus Eiropas. Kora bagāža gan aizkavējās “netālajā” Pekinā, taču neskatoties uz to jau 28. decembrī “Maska” priecēja 35. Austrālijas latviešu jauniešu dienu apmeklētājus ar uzstāšanos atklāšanas koncertā, pirmo reizi savā pastāvēšanas vēsturē koncertu dziedot vasaras kleitiņās, šortos un pludmales čībās.

Jau nākamajā dienā korim bija divarpus stundu garš koncerts Sidnejas latviešu namā, kas pulcēja pilnu zāli gan vietējo latviešu, gan citu interesentu.
2017. gada pēdējā dienā kora mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols vadīja meistarklasi Sidnejā vietējiem latviešu koriem, parādot gan labākos iedziedāšanās un vokālos vingrinājumus, gan kopīgi izdziedot dziesmas no gaidāmajiem Latvijas simtgadei veltītajiem dziesmu svētkiem.

3. janvārī koris devās uz Dienvidaustrālijas štata galvaspilsētu Adelaidi, kur jau 6. janvārī Adelaides Sv. Pētera baznīcā tika sniegts kora vēsturē karstākais koncerts 42.5°C temperatūrā. Neskatoties uz ļoti karsto dienu, apmeklētāji bija ieradušies kuplā pulkā un kori sveica ar stāvovācijām.

Pēc sajūsmināto Sidnejas dziedātāju atsauksmēm arī Melburnas koru dziedātāji izrādīja interesi par Jāņa Ozola meistarklasi viņu pilsētā, tāpēc jau 9. janvārī tā kopā ar “Masku” varēja noritēt Melburnas latviešu namā. Vietējie kori − jauktais koris “Daina” un vīru koris “Veseris” dziedot plecu pie pleca ar “maskiešiem” smēlās enerģiju un padomus gaidāmajiem simtgades Dziesmu un deju svētkiem.

Ļoti īpaša kora uzstāšanās notika 12. janvārī, kad koris sniedza koncertu Melburnas Nacionālajā bibliotēkā. Bija sapulcējušies neticami daudz ļaužu, kuri alka dzirdēt latviešu kori. Koncerts izvērtās ļoti sirsnīgs un skaists, jo neticamā klausītāju atsaucība uzlādēja gan izpildītājus, gan klausītājus pašus.

Koris “Maska” īpaši novērtēja iespēju kļūt par latviešu kormūzikas un kultūras vēstnieku Latvijas simtgades gada iesākumā, nesot Latvijas vārdu šajā tālajā zemē. Koncerta apmeklētāju vidū bija daudz vietējo iedzīvotāju un pilsētas viesu, kuri tika iepazīstināti kā ar latviešu kormūzikas klasiku, tā ar mūsdienu komponistu kormūzikas pērlēm. Jau 13. janvārī koris sniedza apjomīgu koncertu Melburnas latviešu namā atkal jau priecējot gan vietējo latviešu sabiedrību, gan iepriekšējā dienā ieinteresētos viesus ar daudzpusīgu koncertu.

LA.lv
LA
LA.lv
Kultūra
“Brīnumskapis” rīko balli Melngalvju namā
18 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
Kārļa Zāles “Karavīrs” pēc gadu desmitu prombūtnes atgriežas mājās
18 stundas
LE
LETA
Kultūra
Liepājā valsts simtgadē skanēs pilsētas komponistu dziesmas
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

EL
Egils Līcītis
Latvijā
Melnās mapes man nav, bet zināšanas esmu uzkrājis. Saruna ar Juri Jurašu
28 minūtes
AL
Agris Liepiņš
Latvijā
Agris Liepiņš: Pārprasts patriotisms Saeimā
27 minūtes
SD
Sandra Dieziņa

Ekonomika
FOTO: Munīcijas ražotājs no Latvijas ASV atvēris savu munīcijas noliktavu
30 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
Ceļā pēc dzimšanas dienas kūkas traģiski iet bojā pāris. Meita nespēj noticēt policistu sacītajam
9 stundas
LE
LETA
Dabā
Daudzviet pamatīgi līs
31 minūtes