×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
19. marts, 2015
Drukāt

Koris “Sōla” dziedās Lestenes baznīcas atjaunošanas atbalstam

Foto: Valdis Jānis PlataisFoto: Valdis Jānis Platais

Lestenes baznīca

Sestdien, 28. martā, plkst. 16 Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) jauktā kora “Sõla” koncerts diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā ar aicinājumu atbalstīt Lestenes baznīcas atjaunošanu, aģentūru LETA informēja nodibinājuma “Lestenes baznīcas atjaunošanas fonds” valdes locekle Sabīne Branta.

Koncertam izvēlētā programma ir sava veida muzikāls ceļojums cauri gadsimtiem un Eiropas valstīm. Tajā iekļauta 16. gadsimta renesanses kora mūzika, 19.gadsimta romantisma laikmets, kā arī 20. un 21. gadsimtā radītas kompozīcijas. Saturiskā ziņā koncertā atskaņotā mūzika būs saistīta gan ar laicīgo, gan sakrālo sfēru.

LKA jauktais koris “Sōla” dibināts 1998. gadā. Koris labprāt piedalās Latvijā organizētos koru konkursos un gandrīz katru gadu izmanto iespēju piedalīties arī kādā koru konkursā ārzemēs, lai tādējādi popularizētu Latvijas koru un kormūzikas tradīcijas ārpus Latvijas. Ar 28.marta koncerta programmu koris “Sõla” dosies pārstāvēt Latviju starptautiskajā koru konkursā “Maribor 2015” Slovēnijā 8. aprīlī.

Ādamsons ir LKA jauktā kora “Sõla” mākslinieciskais vadītājs jau desmit gadus, un viņa pūrā ir sadarbība gan ar lielākajiem Latvijas, gan arī ārvalstu orķestriem. Ādamsons 2013.gadā debitējis virsdiriģenta godā XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV deju svētku noslēguma koncertā, bet 2014.gadā saņēmis labākā diriģenta titulu 28. starptautiskajā koru konkursā “Praga Cantat 2014”. 2015. gadā viņš bijis nominēts “Lielajai mūzikas balvai 2014” kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” un saņēmis publikas simpātijas balvu.

“17. gadsimta beigas un 18. gadsimta sākums bija arhitektūras un dekoratīvās mākslas uzplaukuma laiks Kurzemē. Tēlnieks Nikolauss Sēfrenss (1662-1710) kļuva par izcilāko Kurzemes baroka meistaru. Baroka laikmets Latvijai atstājis īpaši bagātu kultūras mantojumu. 17. un 18. gadsimtā celtās Kurzemes baznīcas pieder pie vērtīgākā, kas tapis Latvijas teritorijā vēsturisko stilu periodā. Pats lielākais Kurzemes baroka ansamblis (1704-1709) savulaik atradās Lestenes baznīcā. Vienā stilā darinātais altāris, kancele, biktssols, baznīcēnu soli un ērģeļu prospekts bija Sēfrensa darbnīcas pēdējais darbs,” pastāstīja Branta.

2014. gadā Lestenes baznīcā ir atjaunots vidusjoms, iemūrēti altāra pamati un labiekārtota apkārtējā vide. Šogad tiek plānots noslēgt sānu jomu restaurācijas darbus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+