Foto – Juris Kalniņš

Kovals ar sezonas rekordu uzvar Latvijas čempionātā šķēpmešanā 0

Šķēpmetējs Ainārs Kovals piektdien Ogrē notiekošajā Latvijas čempionātā vieglatlētikā tika pie zelta medaļas, uzstājot jaunu sezonas personisko rekordu un atkārtoti labojot šīgada Eiropas čempionāta normatīvu.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Kovals sacensībās veica tikai vienu no sešiem metieniem, uzrādot rezultātu 81,75 metri. Viņam ar rezultātu 81,28 metri sekoja Ansis Brūns, kuram tas ir jauns personiskais rekords un arī izpildīts šīgada Eiropas čempionāta normatīvs. Trešo vietu ar 77,39 metriem izcīnīja Rolands Štrobinders, kurš aiz sevis atstāja Vadimu Vasiļevski un Zigismundu Sirmo.

Disciplīnā, kurā Eiropas čempionāta kvalifikācijas normatīvu izpildījuši vairāk kā trīs atlēti, dalībnieku sastāvu nosaka pēc izcīnītajām vietām Latvijas čempionātā. Lai arī Sirmajam pieder šīs sezonas labākais rezultāts Latvijā, vājais sniegums Latvijas čempionātā viņam varētu liegt apsteigt Kovalu, Štrobinderu un Vasiļevski cīņā par vietu izlases sastāvā.

Citviet piektdien jaunu sezonas personisko rekordu iespēja kārtslēcējs Mareks Ārents, kurš ar pārlēktiem 5,55 metriem arī atkārtoti izpildījis Eiropas čempionāta normatīvu. Viņam ar 5,25 metriem sekoja Pauls un Kārlis Pujāti.

Citās vīriešu disciplīnās piektdien 100 metru sprintā par čempionu kļuva pagājušajā sezonā smagi traumētais Ronalds Arājs (10,44 sekundes), 400 metru skrējienā triumfēja Renārs Stepiņš (48,68 sekundes), 1500 metru distancē labākais bija Dmitrijs Jurkevičs (trīs minūtes un 49,53 sekundes), 5000 metros uzvarēja Valērijs Žolnerovičs (14 minūtes un 27,00 sekundes), bet 110 metru barjerskrējienā zelta medaļu ieguva Kristaps Sietiņš (14,66), kamēr pieredzējušais Staņislavs Olijars palika vien piektais.

Tāpat Arturs Sokolovs, Jurģis Karulis, Kārlis Evertovskis un Vladimirs Mihailovs uzvarēja 4×100 metru stafetē (42,94 sekundes), Elvijs Misāns bija labākais tāllēkšanā (7,72 metri), bet Māris Urtāns uzvarēja lodes grūšanā (18,63 metri).

Sievietēm par intriģējošu cīņu parūpējās šķēpmetējas, kad Madara Palameika ar rezultātu 60,15 metri pārspēja Sintu Ozoliņu-Kovalu, kuras sniegums bija 59,62 metru izteiksmē. Abām atkārtoti izpildīti Eiropas čempionāta normatīvi, bet trešā ar 55,51 metru palika Līna Mūze.

Citviet piektdien 100 metru sprintā par čempioni kļuva Diāna Daktere (12,21 sekunde), 400 metru skrējienā uzvarēja Aleksandra Koblence (55,92 metri), 1500 metru distancē labākā bija Jeļena Ābele (četras minūtes un 23,64 sekundes), 5000 metru skrējienā kā pirmā finišēja Jolanta Liepiņa (17 minūtes un 27,07 sekundes), bet 100 metru barjerotajā distancē pie zelta tika Dace Dreimane (14,81 sekunde).

Evita Kalniņa, Beatrise Upeniece, Anete Veinberga un Anna Paula Auziņa uzvarēja 4×100 metru stafetē (48,61 sekunde), Aiga Grabuste bija labākā tāllēkšanā (6,50 metri), Ildze Bortaščenoka kā vienīgā dalībniece ieguva zeltu kārtslēkšanā (3,60 metri), bet lodes grūšanā pirmā bija Linda Ozola (13,91 metrs).

Latvijas čempionāts Ogrē turpināsies arī sestdien, bet Latvijas izlases sastāvs Eiropas čempionātam tiks nosaukts 5.augustā.