Pasaulē

Krasnodaras doktors Lekters. Kanibālu tur aizdomās par 30 cilvēku apēšanu 16

Foto – Mash

Dzīvesbiedrus Dmitriju un Natāliju Bakšejevus tur aizdomās par 30 cilvēku nogalināšanu, sadalīšanu un apēšanu, vēsta Krievijas plašsaziņas līdzekļi.

Vienā no Krasnodaras apgabala policijas iecirkņiem, saslēgts roku dzelšos, sēž kalsnējs vīrietis un mierīgi stāsta, kā viņa tālrunī gadījušās cilvēku atlieku fotogrāfijas. Viņu sauc Dmitrijs Bakšejevs. Pat pieredzējušiem izmeklētājiem no viņa stāstiem metas nelabi.

“10. septembrī pamodos pulksten deviņos no rīta, izņēmu no spaiņa galvu un noņēmu tai skalpu. Galvu un plaukstu saliku plastmasas maisiņos un aiznesu uz atkritumu tvertni aiz kopmītnēm. Bet skalpu iemetu kaut kur zem krūmiem kara skolas teritorijā,” savu šķērmo stāstu risina vīrietis.

“Kāpēc tu to darīji?” jautā viens no izmeklētājiem. Vīrietis rausta plecus un mierīgi atbild, ka droši vien vienkārši izdarījis muļķību.

Šokējošais stāsts sākās šā gada 11. septembrī, kad vietējā ceļu būves uzņēmuma strādnieki remontēja ielas segumu Gastello un Dzeržinska ielu krustojumā, tieši pretī kara aviācijas augstskolai. Kā vēsta mediji, viens no strādniekiem ceļa putekļos pamanīja kādam gājējam acīmredzot izkritušu mobilo tālruni. Pagrozīja rokās – nekā īpaša, vecs Samsung modelis ar ieplīsušu displeju.

Puisis atvēra foto galerija un šausmās sastinga – tur bija nogrieztas cilvēka galvas un rokas fotogrāfijas. Citos attēlos nezināms vīrietis lika šīs atliekas pie mutes, imitējot ēšanu. Strādnieks parādīja uzņēmumus kolēģiem, un viņi nolēma tālruni nodot policijas rokās. Tai mirklī pienāca vīrietis ar suni un sāka izvaicāt, vai viņi nav pamanījuši viņam izkritušo telefonu? Puiši sastinga: tas bija tas pats kanibāls no fotogrāfijām! Viņi noliedza, ka būtu kaut ko atraduši, un vīrietis ļoti satraucās. Kad viņš bija prom, strādnieki devās uz tuvāko policijas iecirkni.

Tur ātri noskaidrojās, ka aparāts reģistrēts uz 35 gadus vecā Dmitrija Baškejeva vārda. Vīrietis mitinājās aviācijas skolas kopmītnēs kopā ar sievu. Vēl pēc dažām minūtēm policisti strādniekiem jau varēja parādīt viņa fotogrāfiju, un viņi visi to atpazina.

Policisti steidzās uz kopmītni, kur Bakšejevs, nojaušot briesmas, jau bija aizbarikādējies kopmītnes istabā. Nācās izlauzt durvis, lai aizturētu vīrieti un viņa 42 gadus veco sievu Natāliju, kura strādā tai pašā skolā par medmāsu.

Apskatot pāra istabu, operatīvie darbinieki atrada ūdens spaini ar sarkanbrūniem traipiem gar malām. Dzīvesbiedrus nopratināja atsevišķās istabās. Baškejevs pastāstīja par to, kā tapušas fotogrāfijas viņa telefonā.

Vēlu 8. septembra vakarā viņš staigājis ar suni Gastello un Dzeržinska ielu rajonā. Vietējā mežiņā viņš uzdūries sievietes galvai un plaukstai, mugursomā atnesis tās mājās un uzņēmis baiso foto sesiju. Tad viņš esot ielicis atliekas spainī, aplējis ar aukstu ūdeni un devies gulēt. No rīta Bakšejevam bijis jādodas uz darbu – remontēt kādu dzīvokli, tāpēc viņš atkal to visu salicis mugursomā. Arī tur maniaks sevi fotografējis, nogriežot līķa rokai dažus pirkstus un bāžot tos sev degunā.

Vīrietis apgalvoja, ka atbrīvojies no atliekām tikai 10. septembrī: no rīta novilcis galvai skalpu, ielicis to visu kopā ar plaukstu maisiņā un izmetis skolas teritorijā.

Kā vēsta telekanāls “Mash”, pratināšanā atklājās briesmīgs noslēpums: dzīvesbiedri jau kopš 1999. gada nodarbojās ar kanibālismu – nogalināja, sadalīja un ēda cilvēkus. Dažas ķermeņa daļas viņi marinēja un uzglabāja ledusskapī. Viņi paši neatceras, cik īsti bijis upuru, bet lēš to skaitu ap 30.

Operatīvie darbinieki atgriezās dzīvoklī, kur patiešām atrada šaušalīgus pierādījumus: vairākas burkas un maisiņus ar saldētiem gaļas gabaliem un ādas lēverus. Apliecinājās, ka tās ir cilvēku ķermeņu daļas. Pēc sākotnējās ekspertīzes, šie fragmenti nākuši no septiņiem dažādiem cilvēkiem. Uz tiem nav nekādu tetovējumu vai dzimumzīmju, tāpēc noskaidrot personības būs iespējams tikai ar DNS analīzes palīdzību. Policisti izskatīs visas lietas par bezvēsts pazudušajiem Krasnodarā un meklēs to radiniekus.

Daļēji apstiprinājās arī maniaka stāstītais: atrasta ar 1999. gadu datēta fotogrāfija, kur redzams baiss ēdiens – cilvēka galva apelsīnu kaudzē.

Pārmeklējot teritoriju, atrasts arī maniaka nosviestais sievietes skalps, bet pārējās atliekas jau aizveduši atkritumu savācēji.

Kaimiņi liecināja, ka Bakšejevus jau vairākkārt mēģinājuši izlikt no dzīvokļa, jo no tā pastāvīgi nākusi nepatīkama smaka – pēc korvalola un netīrības. Mēģinājumi noskaidrot smakas cēloņus vienmēr beigušies ar tračiem un skandāliem.

Lietu izmeklēt norīkoti vispieredzējušākie eksperti un izmeklētāji. Ierosināta krimināllieta par slepkavību, tomēr pagaidām tajā ir tikai viena epizode – par atrastajām sievietes ķermeņa daļām. Spriežot pēc visa, briesmīgi atklājumi vēl sekos. Šobrīd policisti pārbauda, vai dzīvesbiedriem bija pieejam skolas virtuvei un ēst gatavošanai.

Aizsardzības ministrijā portāls “life.ru” uzzinājis, ka kopmītnei, kurā mitinājās kanibāli, jau sen vairs nav nekādas saistības ar skolu.

LA.lv