×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
17. maijs, 2012
Drukāt

Krass nodokļu samazinājums draudētu ar jauniem treknajiem gadiem

reirs_janis1

Vēl lielāks nodokļu samazinājums Latvijai draudētu ar jauniem treknajiem gadiem,  ceturtdien intervijā LTV raidījumam “Labrīt, Latvija!” atzina Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis  Reirs  (“Vienotība”).  

Viņš uzsvēra, ka šobrīd saceltā ažiotāža ap nepietiekamo nodokļu samazinājumu ir gandrīz lielāka, kā tad, kad pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme tika palielināta.

Reirs atzina, ka vēl krasāka nodokļu samazināšana draudētu ar “iebraukšanu treknajos gados”. “Mēs varam iebraukt nākamajos treknajos gados. Valsts pārvalde sastāv ne tikai no ieņēmumiem, bet arī no izdevumu daļas. Mēs iebrauktu treknajos gados tā, ka samazinot ieņēmumus, mēs vairs  nespētu finansēt valsts pārvaldi. Nodokļu samazinājumam ir jābūt sabalansētam,”  teica Reirs.

Viņš skaidroja, ka nodokļu samazināšanas dēļ negūtie ieņēmumi ir proporcionāli tiem, ko Latvijai nāktos maksāt par valsts parāda apkalpošanu, ja finanšu tirgos Latvijai nesabalansētās ekonomikas dēļ pieaugtu procentu likmes.

“Mēs nevaram samazinājumus veikt tādus, kas mūs piespiedīs nākamgad veikt budžeta konsolidāciju. Mums ir nepieciešams līdzsvars,” teica  Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs.

Jau vēstīts, ka Saeima ceturtdien pirmajā lasījumā varētu lemt par PVN likmes samazināšanu par vienu procentpunktu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+