×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
5. jūlijs, 2012
Drukāt

“Kremeratas” jubilejas serenādes

ReklāmfotoReklāmfoto

Savā 15. gadskārtā uz dzimšanas dienas festivālu “Kremerata Baltica” Siguldā un Rīgā aicina pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers un viņa vadītais orķestris “Kremerata Baltica”.

 

 

Septiņos festivāla koncertos no 5. līdz 9. jūlijam skanēs Jubilejas serenādes kopā ar Gidonu Krēmeru un solistiem – Itālijas čellistu Mario Brunello, pianistu Daniilu Trifonovu, Vācijas diriģenti Joanu Malvicu, Hamburgas valsts operas solisti Ingu Kalnu, pianistu Reini Zariņu un “Kremerata Baltica” solistiem.

 

Pirms 15 gadiem pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers pulcēja kopā izcilākos jaunās paaudzes Baltijas mūziķus, lai apvienotu orķestrī, kas šobrīd ieguvis slavu un nesis jauno Baltijas mūziķu vārdus visā pasaulē.

Šis gads gan Gidonam Krēmeram, gan orķestrim ir nozīmīgs, jo kopā tiek atzīmēta dubultjubileja – Krēmera 65. dzīves un orķestra 15 gadu jubileja. Mūzikā tā tika “izspēlēta” koncertā “Jubilate” 13. februārī Latvijā un vēl turpinās Eiropas turnejas koncertos un koncertos Baltijā. Nule Berlīnē “Kremerata Baltica” beidz vieskoncertu sezonu, uzstājoties kopā ar vācu čellistu Nikolasu Alt-štedu un izsaucot publikas stāvovācijas, bet pašlaik ieradies Siguldā, lai gatavotos festivāla koncertiem.

 

“Gribu cerēt, ka “Kremeratai” priekšā ir vēl garš ceļš un ka šie 15 gadi ir tikai pirmie 15 gadi “Kremerata Baltica” vēsturē. Priecāšos, ja izdosies saglabāt mūsu ģimeni veselu un vienmēr pārsteigt ar negaidītiem projektiem. Galvenais – nemeklēt panākumus kā mērķi,” jubilejas reizē uzsvēra “Kremerta Baltica” mākslinieciskais vadītājs.

 

Jubilejas gadā IX “Kremerata Baltica” festivālam dots moto “Jubilejas serenādes” (“Serenata Jubilate”). Festivālam izvēlētajā programmā skanēs V. A. Mocarta, L. Bēthovena, M. Veinberga, V. Valtona, A. Šnitkes, P. Vaska un citu komponistu mūzika. Tradicionālā “Kamermūzikas maratona” koncerta muzikālais centrs būs Gidona Krēmera un jaunās pianisma zvaigznes Daniila Trifonova saspēle koncerta pirmajā daļā, kā arī komponista Artura Maskata cikls “Venēcijas rindas” soprānam un klavieru kvartetam, kas saņēma “Lielo mūzikas balvu 2011” nominācijā “Gada jaundarbs”.

“Mūsu jubilejas festivālam ir trīs galvenās tēmas: fantāzijas un serenādes, iepazīšanās ar Mečislavu Veinbergu un Baltijas mūzika,” uzsver Gidons Krēmerts. “Visos laikos komponisti ir izklaidējušies, rakstot fantāzijas un serenādes. Un tomēr atrodas tādi skaņraži, kas tajās ieliek vairāk nekā tikai “ūdens mirgošanu”. Mečislava Veinberga mūzika dzīvojusi sava dižā laikabiedra Šostakoviča ēnā. Laikam ejot un tuvāk iepazīstot šo lielisko komponistu, redzam, ka viņš ir daudz vairāk nekā tikai ēna: viņam ir savs rokraksts un sava nozīmīga balss. Vijolnieks uzsver – arī šogad festivāla īpašais zīmols būs Baltijas komponistu darbi – savu jubileju šogad orķestris svinēs kopā ar Jozapati, Vasku, Braunu, Maskatu.

 

Uzziņa

5.VII 20.00 Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā festivāla uvertīra “Mūsdienu fantāzijas un lauskas”. Piedalās Gidons Krēmers un “Kremerata Baltica” kameransambļi.

6.VII 19.00 Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis” atklāšanas koncerts “Vox Amoris”. Piedalās Gidons Krēmers, “Kremerata Baltica”, diriģente Joana Malvica, solists Džeralds Bidva.

7.VII 16.00 Krimuldas baznīcā “Dienas serenādes”. Piedalās “Kremerata Baltica” kameransambļi.

7.VII 19.00 Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis” “Kamermūzikas maratons”. Piedalās Gidons Krēmers, Inga Kalna, Daniils Trifonovs, Reinis Zariņš, “Kremerata Baltica” solisti.

8.VII 11.00 Siguldas Jaunās pils dārzā “Bēthovens un Sigulda”. Piedalās “Kremerata Baltica” solists Ēriks Kiršfelds, Daniele Sardone (Itālija).

8.VII 19.00 Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis” noslēguma koncerts. Piedalās Gidons Krēmers un “Kremerata Baltica”. Diriģents Mario Brunello. Solisti Mario Brunello, Daniils Trifonovs.

9.VII 19.00 Rīgā Lielajā ģildē Rīgas koncerts. Piedalās “Kremerata Baltica”. Diriģents Mario Brunello. Solisti Mario Brunello, Reinis Zariņš, Andrejs Puškarevs.

Biļetes koncertzāles “Baltais flīģelis” kasē un “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+