Mobilā versija
+0.2°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
20. novembris, 2013
Drukāt

Krievijā atklāj piemiņas istabu pirmajam Igaunijas prezidentam Petsam

Foto - LETAFoto - LETA

Krievijā Tveras apgabala Buraševas ciematā ir atklāta Igaunijas pirmā prezidenta Konstantīna Petsa piemiņas istaba.

Istaba ar stendiem un vitrīnām, kur ievietotie materiāli atspoguļo Petsa biogrāfiju, atrodas vietējās skolas telpās, paziņojis viens no muzeja izveides iniciatoriem Henns Lats.”Muzejs ir radies Buraševas iedzīvotāju un Kaļiņina rajona vadītāju sadarbības rezultātā,” sacīja Lats. Viņš piebilda, ka ir nosūtījis uz Buraševu dažādus materiālus un filmas par Petsu.

Igaunijā pastāvīgas izstādes par Petsu nav tāpēc, ka neesot piemērotu telpu tās ierīkošanai, lai gan materiālu muzeja izveidei ir pietiekami daudz.

2011. gada vasarā pēc Buraševas ciema vecākā Sergeja Rižkova ierosmes tika uzstādīts piemiņas krusts vietējā kapsētā, kur 1956. gadā tika apbedīts Petss, kas bija miris vietējā psihiatriskajā slimnīcā. Uz piemiņas krusta ir teksts: “Šeit atdusas pirmais Igaunijas prezidents Konstantīns Petss – 23.02.1874. –18.01.1956. –, kurš atradās ārstēšanā Ļitvinova 1. psihiatriskajā klīnikā. 1990. gadā prezidenta pīšļi tika pārbedīti dzimtenē, Tallinā.”

Rižkovs intervijā vietējai avīzei teicis, ka, neraugoties uz politiskām domstarpībām starp Krieviju un Igauniju, ir ļoti svarīgi uzturēt un attīstīt 
draudzīgas saites starp tautām.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+