×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
11. jūnijs, 2015
Drukāt

Krievija brīdina Savienotās Valstis par sekām, ja tās izvietos raķetes Eiropā (7)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Krievija ceturtdien brīdinājusi Savienotās Valstis, ka no zemes palaižamu raķešu izvietošana Eiropā nepaliks bez sekām.

Krievijas Ārlietu ministrija pavēstīja, ka ASV ar šādu rīcību pilnībā sagrautu līgumu par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķetēm, ko 1987.gadā parakstīja Savieno Valstu prezidents Ronalds Reigans un PSRS līderis Mihails Gorbačovs.

Abas valstis pārmetušas viena otrai šīs vienošanās laušanu.

“Mēs aicinām Savienotās Valstis nodrošināt pilnīgu līguma ievērošanu,” paziņoja Krievijas Ārlietu ministrija.

ASV amatpersonas pagājušajā nedēļā paziņoja, ka Vašingtona apsver iespēju izvietot Eiropā savas spārnotās raķetes, reaģējot uz iespējamo kodolbruņojuma samazināšanas līguma pārkāpumu no Krievijas puses.

1987.gadā noslēgtais līgums aizliedz kodolraķetes un no zemes palaižamās ballistiskās un spārnotās raķetes ar darbības rādiusu no 500 līdz 5500 kilometriem.
ASV Valsts departaments pagājušajā nedēļā ziņoja, ka Krievija 2014.gadā pārkāpusi šī līguma nosacījumus.

Krievijas Ārlietu ministrija atbildēja, ka tas neatbilst patiesībai, un pārmeta Vašingtonai, ka tā pati gatavojas pārkāpt līgumu, izvietojot Polijā un Rumānijā spārnotās raķetes “Tomahawk”.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Krievija atkal kāpj uz tā paša grābekļa, kā savā laikā PSRS un droši vien sekas arī būs tādas pat. Šī valsts vienkārši izjuks, jo mācīties no pašu kļūdām viņi neprot.

  2. LAI NOMIERINATU AMERIKOSUS RAKETES VAJADZETU NOVIETOT KUBA,JO AMERIKOS SAPROT TIKAI SPEKU. TO LABI VINI SAJUTA VJETNAMA ,IRAKA, AFGANISTANA. TUR KUR IEIET JENKIJS PALIEK TIKAI NETIRIBA.SLAVA KRIEVU IEROCIEM

    • Un kur krievi ieiet, tur vinji paliek un viss tiek paarkrievots. Amiishi tikai grib izplatiit demokraatiju, vinji negrib citu tautu zemes pievienot sev!

  3. Krievija jau sen ir izvietojusi raķetes pie NATO robežām.Lai nomierinātu krievus amerikāņu raķetēm jāmaina piederība.Latvija taču savas potenciālās raķetes nemaz nevar novietot pat patālu no krievijas,tāpat Igaunija.Šīm valstīm bruņotie spēki būtu jāizmetina kaut kur Polijā vai Vācijā?

  4. Savulaik Ķīna izteica n-tos brīdinājumus ASV, nu šo praksi pārņēmusi Krievija. Tas viss tikai demonstrē valsts vājumu, nevis stiprumu.

  5. adekvāta rīcība.

  6. Eiropā būs drošāk un tas kauslīgais citu valstu zemju sagrābējs būs spiests būt rāmāks… Tādēļ tas troksnis…

Draugiem Facebook Twitter Google+