Pasaulē
Citur

Krievija draud iznīcināt uz Sīriju izšautās ASV raķetes6


ASV armija, 11.04.2018.
ASV armija, 11.04.2018.
Foto – LETA/AFP

Krievija piedraudējusi ar militāru pretreakciju, ja ASV, sodot Damasku par iespējamo ķīmisko ieroču pielietošanu pret nemierniekiem, dos raķešu triecienu Sīrijai.

“Ja būs ASV trieciens (..), raķetes tiks notriektas, kā arī [iznīcināti tiks] avoti, no kurienes tās izšautas,” otrdienas vakarā paziņojis Krievijas vēstnieks Libānā Aleksandrs Zasipkins.

Ar šo paziņojumu viņš nācis klajā sarunā ar televīzijas kanālu “Al Manar”, kas pieder Irānas atbalstītajam Libānas šiītu bruņotajam grupējumam “Hezbollah”, kurš, tāpat kā Maskava un Teherāna, atbalsta Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu.

Vēstnieks atkārtoja jau iepriekš Maskavas izteiktos apgalvojumus, ka apsūdzības Asada režīmam par ķīmisko ieroču pielietošanu esot safabricētas, lai attaisnotu triecienu Sīrijai.

Zasipkins piebilda, ka Krievija jau sen esot brīdinājusi par šāda scenārija iespējamību.

Krievijas amatpersonas pēdējo nedēļu laikā jau vairākkārt apgalvojušas, ka sīriešu nemiernieki ar Rietumu palīdzību apmācot civilistus, kā viltot ķīmiska uzbrukuma simptomus.

Kā ziņots, ASV prezidents Donalds Tramps tikmēr trešdien tviterī brīdinājis Krieviju gatavoties raķešu triecieniem Sīrijā.

“Krievija sola notriekt jebkādas un visas raķetes, kas izšautas uz Sīriju. Gatavojies Krievija, jo tās nāks, jaukas, jaunas un gudras! Jums nevajadzētu būt partneriem dzīvniekam, kurš ar gāzi nogalina savu tautu un priecājas par to!” tvītoja Tramps.

ASV prezidents arī norādīja, ka Savienoto Valstu un Krievijas attiecības tagad ir sliktākas nekās jebkad agrāk, tostarp Aukstā kara laikā.

“Tam nav iemesla. Krievijai nepieciešams, lai mēs palīdzam tai ar tās ekonomiku, ko būtu ļoti viegli izdarīt, un mums nepieciešams, lai visas valstis sadarbojas. Apturēsim bruņošanās sacensības?” tviterī rakstīja Tramps.

Maskava trešdien savukārt paziņoja, ka ASV vajadzētu Sīrijā uzbrukt “teroristiem, nevis leģitīmai valdībai”.

“Gudras raķetes būtu jātēmē pret teroristiem, nevis leģitīmo valdību, kas vairākus gadus cīnās ar starptautisko terorismu savā teritorijā,” sociālajā tīklā “Facebook” paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas preses pārstāve Marija Zaharova.

Zaharova arī norādīja, ka ASV plāni uzbrukt Sīrijā varētu būt iegansts, lai iznīcinātu pierādījumus par ķīmisko uzbrukumu.

Sīrijas aktīvistu un palīdzības organizācijas “Baltās ķiveres” un UOSSM sestdien paziņoja, ka Sīrijas valdības spēki uzbrukumā nemiernieku kontrolētajai teritorijai Austrumgutā, netālu no Damaskas, izmantojuši ķīmiskos ieročus un Dumas pilsētā dzīvību zaudējuši vairāki desmiti cilvēku.

Sīrijas režīms un Krievija noraida apsūdzības, ka Damaska operācijā pret nemierniekiem Dumā būtu izmantojusi ķīmiskos ieročus.

Sīrijas valdība otrdien uz Dumu izmeklēt apsūdzības par ķīmisko ieroču uzbrukumu uzaicinājusi starptautisko Ķīmisko ieroču aizlieguma organizāciju (OPCW).

OPCW solījusi nosūtīt uz Sīriju ekspertu komandu vistuvākajā laikā.

Saistītie raksti

Tramps pirmdien paziņoja, ka vienas vai divu dienu laikā tiks pieņemti “svarīgi lēmumi” par reakciju uz situāciju Sīrijā.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Saskaņā ar dažu opozīcijas aktīvistu aplēsēm kopējais upuru skaits jau pārsniedzis 400 000.

LA.lv