AFP/LETA

Krievija mudina Sīriju nodot savu ķīmisko ieroču arsenālu starptautiskā uzraudzībā 0

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pirmdien aicināja Sīrijas režīmu nodot kontroli par ķīmisko ieroču arsenālu starptautiskiem uzraugiem, šādi izvairoties no militāra uzbrukuma draudiem.

Reklāma
Reklāma

 

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Pēc Maskavā aizvadītās tikšanās ar Sīrijas ārlietu ministru Validu Muallemu Lavrovs mudināja Damasku “nodot ķīmiskos ieročus starptautiskā kontrolē un tad iznīcināt tos”.

Pēc Krievijas ārlietu ministra teiktā, šādi, iespējams, varētu “izvairīties no militārajiem uzbrukumiem”, kurus pašlaik plāno ASV un to sabiedrotie.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lavrovs atklāja, ka šo ierosinājumu jau izteicis Muallemam, un cer uz “ātru un pozitīvu” Sīrijas atbildi.

“Mēs nezinām, vai Sīrija tam piekritīs, taču, ja ķīmisko ieroču nodošana starptautiskā kontrolē palīdzētu izvairīties no militārajiem uzbrukumiem, tad mēs tūlīt ķersimies pie darba,” sacīja Krievijas ārlietu ministrs.

Turklāt Maskava mudināja Damasku kļūt par Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas dalībvalsti.

Jau vēstīts, ka ASV valsts sekretārs Džons Kerijs pirmdien paziņoja, ka Sīrijas prezidents Bašars al Asads varētu novērst ASV vadītu uzbrukumu, ja nākamajā nedēļā atteiktos no saviem ķīmisko ieroču krājumiem.

Tiesa, Kerijs piebilda, ka uz šādu pavērsienu necer.

Preses konferencē Londonā žurnālisti Kerijam jautāja, vai ir kas tāds, ko Sīrijas valdība varētu darīt vai piedāvāt, lai novērstu militāru uzbrukumu.

“Protams, viņš varētu nākamajā nedēļā nodot visus savus ķīmiskos ieročus starptautiskajai sabiedrībai – nodot tos visus bez kavēšanās un atļaut pilnīgu to uzskaitīšanu,” atbildēja Kerijs, tiesa, uzreiz piebilstot, ka Asads to nedarīs.

Kā ziņots, 21.augustā uzbrukumā, kas notika Damaskas pievārtē, domājams, tika izmantoti ķīmiskie ieroči. Uzbrukumā dzīvību zaudēja vairāki simti cilvēku. Nemiernieki, kā arī dažas Rietumu un arābu valstis ķīmisko ieroču izmantošanā apsūdz Sīrijas valdību, bet oficiālā Damaska, Krievija un Ķīna – pašus nemierniekus.

Reklāma
Reklāma

Daudzas Rietumu un attīstības valstis pret nemiernieku apsūdzībām izturas piesardzīgi un aicina sagaidīt ANO inspektoru ziņojumu šajā lietā. Taču ASV un Francija pēc 21.augusta notikumiem aktīvi aģitē par militāras intervences uzsākšanu Sīrijā. Sākotnēji šo ieceri atbalstīja arī Lielbritānijas valdība, tomēr parlaments augusta nogalē nobalsoja pret valsts līdzdalību karā pret Sīriju.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.