×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
6. janvāris, 2017
Drukāt

Krievija paziņo par militārās klātbūtnes samazināšanu Sīrijā (2)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Krievija piektdien paziņoja, ka tā atsauc no Sīrijas ūdeņiem aviācijas bāzes kuģi “Admiral Kuznetsov” un vairākus citus karakuģus, tādējādi sākot savas militārās klātbūtnes sašaurināšanu.

Krievijas armijas ģenerālštāba priekšnieks Valērijs Gerasimovs pavēstīja, ka saskaņā ar prezidenta Vladimira Putina pavēli bruņoto spēku grupējums Sīrijā tiek samazināts un ka pirmais tiek atsaukts “Admiral Kuzņecov” un to pavadošā flotile.

Gerasimovs deva rīkojumu “Admiral Kuzņecov” un to pavadošajiem kuģiem, tostarp līnijkreiserim “Pjotr Veļikij” un mīnukuģim “Severomorsk” sākt gatavoties atgriezties bāzē Ziemeļu polārajā lokā.

Krievijas bruņoto spēku komandieris Sīrijā Andrejs Kartapolovs norādīja, ka aviācijas bāzes kuģa grupai izvirzītie uzdevumi ir izpildīti, un uzsvēra, ka Krievijai joprojām ir pietiekamas pretgaisa aizsardzības spējas Sīrijā, pateicoties tur izvietotajām sistēmām S-300 un S-400.

Lidmašīnas, kas atrodas uz “Admiral Kuzņecov”, divu mēnešu laikā Sīrijā veica aptuveni 420 lidojumus, trāpot 1252 mērķiem, atklāja Kartapolovs.

“Admiral Kuzņecov” ieradās Sīrijā novembrī, Krievijai pastiprinot savus spēkus reģionā un Vidusjūrā, lai atbalstītu Sīrijas prezidenta Bašara al Asada spēkus cīņā par Alepo.

Atrodoties Sīrijā, “Admiral Kuzņecov” piedzīvoja arī vairākas neveiksmes, raisot jautājumus par novecojušā aviācijas bāzes kuģa taktisko nozīmi.

Sīrijas režīma spēki pagājušajā mēnesī sakāva nemierniekus Alepo, un Krievija no jauna pievērsās politiska risinājuma meklējumam šim konfliktam.

Putins 29.decembrī deva rīkojumu samazināt Krievijas spēkus Sīrijā, kur Damaskas režīms vienojies ar nemierniekiem par ugunspārtraukšanu, ko garantē Krievija un Turcija.

Ja pamiers noturēsies, šomēnes Astanā plānots sākt miera sarunas.

Krievija gaisa uzlidojumus Sīrijā sāka 2015.gada septembrī. Pagājušajā martā Putins paziņoja par daļējus spēku atvilkšanu, bet vēlāk atkal tos pastiprināja.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kārtējais blefs. Astanā tikai plāno miera sarunas, bet kara spēkus jau izvada. Sistēmas S-300, 400 tagad ir Islama valsts rokās pateicoties “veiksmīgai operācijai”.

Draugiem Facebook Twitter Google+