Krievija pēdējā periodā salauž norvēģu vikingus 0

Norvēģijas izlases lielais sapnis aizkļūt līdz pasaules čempionāta pusfinālam apdzisis ceturtdaļfinālā. Pirms gada pret nākamajiem čempioniem somiem, šodien pēdējā trešdaļā pret krieviem.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5

Iepriekšējā pasaules čempionātā krievu hokeja zvaigzne Aleksandrs Ovečkins palika bez rezultativitātes punktiem. Šoreiz ar precīzu metienu beidzās viena no pirmajām Ovečkina spēles epizodēm – viņa no aizvārtes mestā ripa no norvēģu vārtsarga Haugena kājsargiem iespurdza vārtos. Visdrīzāk, tā nebija domāts, taču lieliem meistariem vārtos krīt arī tādas ripas! Ātri vārti un 1:0 – vai tikpat viegla spēlē tālāk? Nebūt nē.

Krievijas izlasei pārsvars bija arī pirmās trešdaļas turpinājumā, taču saglabāt koncentrāciju visas cīņas garumā nebija viegli. Līdz ko tādi brīži radās, norvēģi tos steidza izmantot. Vienreiz izdevās, varēja būt vēl, tomēr trešdaļu ar 2:1 pabeidza Krievija. Skandināvi aizrāvās ar uzbrukumu un tika sodīti – Rjazancevs ar ekselentu piespēli pāri visam laukumam aizsūtīja Popovu uz tikšanos ar Haugenu.

Otrā perioda sākums, pirmais noraidījums un norvēģi savu vairākumu izspēlē kā pēc notīm – Aska metiens, Toresena pielikta nūja un ripa Varlamova vārtos. 2:2. Tā nav mirkļa veiksme, tā ir vikingu nepiekāpība kopā ar Norvēģijas hokejā pēdējā desmitgadē paveikto.

Otrajā periodā vārti vairāk netika gūti. Jā, Krievijas izlase uzbruka daudz, divas reizes norvēģus glāba vārtu stabs, taču katrai minūtei ritot, spriedze auga. Jo mazāk atlika spēlēt, jo vairāk Stokholmas arēnā spēja noticēt, ka viens veiksmīgs mirklis var radīt milzīgu sensāciju. Un šī apziņa arvien nervozāk lika spēlēt krieviem.

Sensācija izpalika. Krievijas izlase pēdejā trešdaļā guva trīs vārtus un likumsakarīgi (metienu attiecība 45 pret 21) visu atrsināja savā labā. Varbūt ne bez veiksmes palīdzības – divi vārti Haugena vārtos bija tādi, kādus mēdz dēvēt par taurenīšiem. Taču – atcerēsimies arī divus vārtu stabus periodu iepriekš. Krievijas izlase brauc uz pusfinālu Helsinkos. Norvēģija brauc mājās, taču var to darīt paceltām galvām. Viņi jau otro gadu ir ielauzušies pasaules elitē, bet sev līdzīgos šajā čempionātā sita bez žēlastības. Arī mūsējos.

“LA” jau rakstīja, ka šodienas pirmajā ceturtdaļfināla spēlē sensāciju sagādāja Slovākija, ar 4:3 pārspējot Kanādu.

Krievija – Norvēģija 5:2 (2:1, 0:1, 3:0). 1:0 Ovečkins (Sjomins, 7:26), 1:1 Skroders (Hansens, Toresens, 11:33), 2:1 Popovs (Jemeļins, Rjazanskis, 14:09), 2:2 Toresens (Asks, Holoss, vair., 20:28), 3:2 Jemeļins (Datsjuks, Sjomins, 40:55),, 4:2 Žerdevs (Birjukovs, Tereščenko, 50:23), 5:2 Ņikuļins (Malkins, 54:52, vair.).