×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. februāris, 2015
Drukāt

Krievija protesta notā apsūdz Lietuvu ieroču piegādē Ukrainai (2)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Krievijas vēstniecība Lietuvā piektdienas pēcpusdienā izplatījusi ziņu, ka Maskava Viļņai izsūtījusi protesta notu, kurā apsūdz Lietuvu ieroču piegādē Ukrainai, vēsta “Vz.lt”.

Kā teikts Krievijas Ārlietu ministrijas izsūtītajā dokumentā, Lietuvas pārstāve Apvienoto Nāciju Organizācijā “faktiski atzinusi faktu, ka Viļņa piegādā Ukrainai ieročus un munīciju”, tādējādi pārkāpjot “Lietuvas saistības bruņojuma eksporta jomā”.

Krievija apgalvo, ka Lietuva esot pārkāpusi 1998.gada 8.jūnijā pieņemto Eiropas Savienības bruņojuma eksporta reglamentu, 2014.gada 18.decembrī ratificēto starptautisko vienošanos par ieroču tirdzniecību, kā arī savas politiskās saistības pret Eiropas Drošības un sadarbības organizāciju (EDSO), kas paredz ieroču piegādes gadījumā izvērtēt, kā attiecīgajā valstī tiek ievērotas cilvēka pamattiesības un brīvības.

Kijevu Maskava savukārt apsūdz rupjos humāno tiesību pārkāpumos Ukrainas austrumos, pilsētu un apdzīvoto vietu apšaudīšanā, lietojot aizliegtu bruņojumu, konkrēti, fosfora bumbas un kasešu lādiņus.

Krievijas Ārlietu ministrija norādījusi uz Eiropas Savienības tiesību aktiem, kas ES dalībvalstīm aizliedz piegādāt ieročus, “ja pastāv reāli draudi, ka eksportam paredzētās preces tiks izmantotas represijām valsts iekšienē”.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā Krievijas Ārlietu ministrija jau nosauca Lietuvas militārās piegādes Ukrainai par provokāciju, apsūdzot Lietuvu centienos nepieļaut mierīgu noregulējumu Ukrainas dienvidaustrumos. Tā norādīja, ka Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs nesen Austrijas izdevumam “Die Presse” atzinis, ka Lietuva cita starpā piegādājusi Ukrainai arī letālu bruņojumu.

Linkevičs, reaģējot uz šīm apsūdzībām, uzsvēra, ka Lietuva atbalsta Ukrainas armiju savu iespēju robežās, vienlaikus mudinādams tāpat rīkoties arī citas valstis.

Viņš norādīja, ka bruņojuma elementu piegādi citām valstīm nereglamentē nekādi noteikumi un attiecīgus lēmumus katra valsts pieņem pati.

Ministrs atteicās konkrētāk atbildēt, kādus bruņojuma elementus Lietuva piegādā Ukrainas armijai, bet uzsvēra, ka pati Krievija nemitīgi piegādā bruņojumu prokremliskajiem kaujiniekiem Ukrainas austrumos, taču pati to noliedz.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. kremla pundurs kasa nadzinus Atbildēt

    Kremla pundurs saak provokaacijas pret Baltijas valstiim.Kaut kaadu iemeslu vajag,lai iebruktu bijusajaas psrs kolonijas.A paarejie okupantini elpu aiztureejusi pieluudz saatanu,lai vovcikam sis naak paliiga.Nebus Ukrainas varianta.Baltiesi i stingra tauta.Izsitisim sitos utainos vatnikus lidz peedejam ar NATO palidziibu.Ko lienat Ukrainaa?Savas dzimtenes par maz vates galvas?!

  2. Krievu nekaunībai NAV ROBEŽU !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+