Foto – AFP/LETA

Krievija sola atbildēt tām valstīm, kas bloķējušas tās aktīvus 0

Krievija šodien paziņoja, ka gatavo “juridisku atbildi” pēc tam kad saistībā ar Krievijas darbību izbeigušās Mihaila Hodorkovska vadītās naftas kompānijas “Jukos” bijušo akcionāru prasībām Beļģijā un Francijā tika bloķēti Krievijas valsts aktīvi.

Reklāma
Reklāma
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu
RAKSTA REDAKTORS
“Kad sāku rādīt slaidus par Ukrainu, redzēju, ka vairāki skolēni novērsa skatienu…” Pieredzes stāsts par krievvalodīgajiem jauniešiem 7
Lasīt citas ziņas

“Krievija pie tā strādā. Laiks rādīs, kāda būs mūsu atbilde,” aģentūrai “Interfax” sacīja Krievijas ārlietu ministra vietnieks Vasilijs Ņebenzja. “Ikvienam, kurš tā rīkojas, ir jāsaprot, ka būs pretreakcija,” viņš piebilda.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pauda cerību, ka Krievijas tiesas ļaus arestēt to valstu īpašumu Krievijā, kuras ir līdzīgi rīkojušās pret to. “Ceru, ka mūsu tiesas pieņems lēmumus, kas ļaus Krievijas valstij arestēt mūsu teritorijā to valstu īpašumu, kuras ar mums tā izrīkojās,” piektdien žurnālistiem paziņoja Lavrovs. Viņš arī noraidīja Beļģijas teikto, ka tiesu izpildītāji ir rīkojušies bez valdības ziņas, uzsverot, ka starptautiskās tiesības paredz, ka valsts garantē diplomātiskā īpašuma imunitāti.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Jukos” bijušie akcionāri ceturtdien paziņoja, ka Francijā ir bloķēti Krievijas valsts aktīvi, tai skaitā bankas konti un nekustamais īpašums. Bloķēti esot konti apmēram 40 bankās, kā arī “astoņas vai deviņas ēkas”. Krievija ceturtdien izsauca Beļģijas vēstnieku pēc tam, kad Beļģijā tika iesaldēti Krievijas vēstniecības, citu diplomātisko misiju un organizāciju bankas konti. Krievijas Ārlietu ministrija atklāja, ka kontu iesaldēšana ir skārusi Krievijas vēstniecību Briselē, tās pārstāvniecības Eiropas Savienībā un NATO, kā arī “virkni citu Krievijas organizāciju”. Beļģijas Ārlietu ministrija norādīja, ka aktīvu bloķēšanu veica tiesu izpildītāji bez valdības iesaistes. Francija nav apstiprinājusi, ka Krievijas aktīvi šajā valstī būtu bloķēti.

Starptautiskā arbitrāžas tiesa Hāgā pērnā gada jūlijā nolēma, ka Krievijai jāmaksā savulaik Mihaila Hodorkovska vadītās naftas kompānijas “Jukos” bijušajiem akcionāriem 50 miljardu dolāru kompensācija. Pastāvīgā arbitrāžas tiesa Hāgā 2014. gada 18. jūlijā nolēma, ka Krievijai jāmaksā bijušajiem akcionāriem 50 miljardus dolāru, jo tiesa konstatēja, ka uzņēmums “Jukos” politisku iemeslu dēļ piespiedu kārtā novests līdz bankrotam un tā aktīvi izpārdoti valsts uzņēmumiem, tādējādi faktiski notikusi ekspropriācija.

Prasību 2005. gadā iesniedza Kiprā reģistrētās kompānijas “Hulley Enterprises” un “Veteran Petroleum”, kā arī Menas salā reģistrētais uzņēmums “Yukos Universal”. Prasībā bija teikts, ka prasītāji vēlas 100 miljardu dolāru (74 miljardu eiro) kompensāciju, kas būtu četrreiz lielāka nekā viņu investētā summa, turklāt ņemot vērā, kāda varētu būt uzņēmuma vērtība, ja tas joprojām pastāvētu, kā arī procentus. Hodrokovskis tika aizturēts 2003.g adā, kad bija viens no akcionāriem un vadītājs naftas koncernā “Jukos”. Viņš tika notiesāts par ekonomiskiem noziegumiem un atbrīvots no ieslodzījuma tikai pagājušajā gadā. Pats Hodorkovskis savu vainu noliedz un ir paziņojis, ka tiek vajāts politisku iemeslu dēļ, jo ir opozīcijā Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.