×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. aprīlis, 2016
Drukāt

Krievijai esam atdevuši labus īpašumus, atzīst eksperti (23)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto.

Krievija no Latvijas dipomātiskās apmaiņas ceļā no Latvijas ir tikusi pie īpašumiem Rīgas centrā, Mežaparkā, kā arī Jūrmalā – Bulduros un Jaunķemeros, par ko nekustamā īpašuma ekspertiem šaubu nav – tie ir ļoti dārgi un labi īpašumi.

Tomēr jautājumus raisa, vai iemainītais vēstniecības komplekss un vēstnieka rezidence Maskavas centrā ir samērīgs darījums.

Latvija Krievijas vēstniecības vajadzībām tās īpašumā nodevusi ēku Rīgā, Pumpura ielā 1. Šajā ēkā, kas atrodas gandrīz blakus Krievijas vēstniecības namam Antonijas ielā 2, iecerēts dzīvojamais nams Krievijas diplomātiem un viņu ģimenēm.

Tāpat Latvija Krievijai īpašumā nodevusi 2507,5 m² lielu ēku Ezermalas ielā 34, kas gan pašlaik ir sliktā tehniskajā stāvoklī, taču tajā pēc Krievijas puses ieguldījumiem paredzēts atvērt internātskolu Baltijā strādājošo Krievijas diplomātu bērniem.

Tāpat Krievijai par simbolisku nomu – vienu eiro gadā – tiks nodots 7315 m² zemesgabals Mežaparkā, Ezermalas ielā, kas atrodas pie ēkas, kur iecerēta internātskola. Mežaparka īpašumu nodošanas process vēl turpinās.

Nomā uz 99 gadiem par vienu eiro Latvija piešķīrusi Krievijas vēstnieka rezidences vajadzībām ēku Jūrmalā, Bulduru prospektā 135 (bijusī Benjamiņu ģimenes rezidence). Ēku platība – 1060,9 m², rezidencei piegulošā zemesgabala platība – 11 032 m².

Dāsnus īpašumus Latvija Krievijai atdevusi arī Jaunķemeros. Nolīgumā starp Latviju un Krieviju par īpašumu apmaiņu Latvijas puse atzinusi, ka sanatorija “Jantarnij bereg” ir Krievijas īpašums. Latvija Krievijai nomā par vienu eiro gadā uz 49 gadiem nodevusi sanatorijas kompleksa zemi, kuras platība ir ap 20 hektāriem.

Nekustamo īpašumu speciālisti uzskata, ka Latvija Krievijai īpašumā un nomā atdevusi labus un vērtīgus īpašumus. Nekustamo īpašumu kompānijas “Arco Real Estate” valdes loceklis Māris Laukalējs uzsver, ka ēka Pumpura ielā atrodas Rīgas dārgākajā rajonā – Klusajā centrā, kur viens kvadrātmetrs ir 1000 – 1400 eiro vērts, līdz ar to var lēst, ka ēkas vērtība varētu būt trīs miljoni eiro.

“Sarežģītāk ir ar vēstnieka rezidenci un tam piegulošo zemi. Zeme vien ir 500 – 600 eiro par kvadrātmetru, un tas veido 5 – 6 miljonus eiro par zemi. Ja vērtībai pieiet, skatoties uz ēkām, tad īpašuma vērtība ir 4 – 5 miljoni eiro,” teic M. Laukalējs.

“Secinu, ka Latvija ir atdevusi labus īpašumus Krievijai. Jautājums jau ir arī par pašu Krievijas vēstniecības ēku Antonijas ielā 2. Padomju laikā tā bija labi uzturēta, vēlāk tajā bija Kultūras ministrija un maestro Raimonds Pauls nodeva atslēgas Krievijai,” piebilst M. Laukalējs.

Līdzīgās domās ir arī nekustamo īpašumu kompānijas “Latio” vērtēšanas daļas vadītāja Diāna Štāle, kura norāda, ka Latvijas puse nodevusi Krievijai īpašumā vai nomā četrus objektus ar kopējo tirgus vērtību aptuveni 22 – 24 miljoni eiro.

“Vērtīgākais ir vairāku zemesgabalu komplekss aptuveni 20 hektāru platībā, uz kura atrodas sanatorija “Jantarnij bereg” – tā vērtība lēšama 11 – 12 miljonu eiro apmērā. Otrs vērtīgākais ir īpašums Bulduros, kur šobrīd atrodas vēstnieka rezidence, – vērtība varētu būt no sešiem līdz septiņiem miljoniem eiro, bet Pumpura ielas īpašuma vērtība Rīgā ir aptuveni 3 – 4 miljoni eiro, savukārt vismazākā īpašuma vērtība lēšama Ezermalas ielā – tā ir mazāka par vienu miljonu eiro,” par vērtību spriež D. Štāle.

Tomēr lielākos jautājumus rada īpašumu apmērs un skaits, ko Latvija apmaiņā saņem no Krievijas – pagaidām to nodošanas process pilnībā nav noslēdzies.

Visu materiālu lasiet 11.aprīļa “Latvijas Avīzē” un E- Izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Benjamiņu namam ir likumīgais mantinieks.. Diez kā valsts var atdot par velti Krievijai, kura jau reiz iznīcināja Benjamuņus un noveda ēku līdz avārujas stāvoklim??

 2. Visa kompartijas un komjaunatnes nomeklatūra,padomju okupantu spēka struktūru nomeklatūra nešaubigi ir Krievijas potenciāli vai aktīvi ietekmes aģenti.Šāda versija izskaidro visus brīnumus,kuri notiek daudzcietušajā latvju zemē.Paši audzejam un labi barojam čūskas savā azotē!

 3. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

  Kā šos Latvijas iztirgotājus mūsu zeme nes???

 4. Latvju zeme vaļā stāv... Atbildēt

  Pie varas esošie jau vairāk kā 25 gadus iztirgo gan Latvijas zemi,gan vērtīgas ēkas pēc principa – ka tik nauda birst pašu kabatās.Un ,protams,daļa no tiem pat nepadomā,kādas sekas no šīs izpārdošanas būs valstij,jo ar spēju domāt un domāt tālredzīgi nav spējīgi. Šī domāšanas vājspēja jau pierādās mūsu likumu izveidē,kas pieļauj “likumīgas” nelikumības un shēmošanas iespējas.Otra daļa labi zina,ko dara un apzināti,bet it kā nevainīgi ,bruģē ceļu nākotnes ieceļotājiem.

 5. Naudai milzu vara ..but bagatam ir gruts darbs ..

 6. Ēku Bulduru prospektā 135 jau nu gan nevajadzēja iznomāt uz 99 gadiem!

 7. Putina plāns pārņemt varu Latvijā politiski un ekonomiski. Cik daudz dažādu zaļo cilvēciņu sabrauks Latvijā, lai piepildītu visas tās ēkas. Tāds ir rezultāts, kad Latvijā varu pārņem čekisti un komunisti.

 8. Rakstā nav paskaidrots kāpēc Latvija šos īpašumus iedevusi Krievijai?

 9. Labāk lai vērtīgi īpašumi kādam pieder un tiek uzturēti un apsaimniekoti,nevis aiz nabadzības lēni iet bojā.Mēs taču redzam,kas notiek ar kādreiz lepnajām kolchozu (tagad bezsaimnieku)putnu un cūku kūtīm.

  • Nu tad tās arī vajadzēja Krievijai pārdot. Kā nekā pašu izsapņotās komunisma celtnes.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Kad savulaik jautāju viena mūsu redzama ministra brālim, kāpēc tu brauc ap Opeli, viņš atjokoja, ka jebkurš auto lēnām kļūst par Opeli, tad kādēļ to nenopirkt uzreiz.
   Līdzīgi ir ar tām cūkukūtīm. Kādēļ gan tās neatdot Krievijai, jo viņi taču visu spēj pārvērst par tām. Tie nav tukši vārdi- aizbrauciet un pārliecināties par to Kēnigsbergā, bet sevišķi bijušajās mazpilsētās, dorfos, kapos vai kūrortos. Arī Latvijā ir neskaitāmi piemēri “radošai” pieejai- Seda. Zilaiskalns, Tožas, Mārupe, Kalnciems, Kūdra, Krustpils u.t.t.

 10. nebija pareizi, nav atdots par vergu darbu

 11. LATVJU KANGARI PĀRDOD kRIEVIJAI NE TIKAI ZEMI, BET ARĪ SAVAS NETĪRĀS DVĒSELES! TĀ IR MŪSU REĀLĀ PATIESĪBA

 12. tipiska latviešu mentalitāte. galvenais ir dabut īpašumus maskavas centrā(starp citu vienā no pasaules dārgākajām pilsētām it sevišķi īpašumu ziņā) un pretim pēc iespējas nedot neko:)

 13. pretī esam saņēmuši ēzeļa ausis un piekto kolonu……

 14. Labs īpašums bija Abrene ar 6 pagastiem, kuru Saeima, pārkāpjot Satversmi, atdeva nacistiskajai krievijai.

  • ar to mes samaksājām par savu iestāšanos ES un nato Atbildēt

   jo kamer nebija noslēgts robežligums tikmer iestāšnās nenotiek. to nez kāpec visi piemirst pateikt abreni piesaucot. atgūt šo teritoriju tāpat nebija ceribu karot ar krieviju vai taisijāties? toties neizvirzot pretenzijas un noslēdzot robežlīgumu varejām tikt gan es gan nato

   • “kamer nebija noslēgts robežligums tikmer iestāšnās nenotiek”

    Nav taisnība. Igaunijai nebija noslēgts robežlīgums, bet Igaunija tik un tā iestājās gan NATO, gan ES.

   • iztirgo tak krakovas zidi !

   • Toties ex Premjers Kalvītis, kura valdība atdeva Pietālavu(Abreni) ir Latvijas(Krievijas) Gāzes vadītājs. Rīgas Dinamo arī ir stipri interesanti finansēta KHL komanda…

Draugiem Facebook Twitter Google+