Mobilā versija
+1.6°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
9. marts, 2016
Drukāt

Krievijas bankai uzbrūk hakeri; zaudē divarpus miljonus eiro

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Krievijas komercbanka “Metallinvestbank” lēš, ka hakeru uzbrukums februāra beigās tai ir nodarījis zaudējumus 200 miljonu rubļu (2,53 miljonu eiro) apmērā, teikts trešdien publicētā bankas paziņojumā presei.

Hakeri 29.februārī mēģināja nolaupīt līdzekļus, pārskaitot apmēram 667 miljonus rubļu (8,43 miljonus eiro) no “Metallinvest” korespondentkonta Krievijas centrālajā bankā uz privātpersonu kontiem dazādās Krievijas bankās. Banka veica pasākumus šī mēģinājuma neitralizēšanai, tostarp pieprasīja atslēgšanu no centrālās bankas norēķinu sistēmas, teikts bankas paziņojumā.

Ar bankas veiktajām darbībām izdevās daļēji novērst līdzekļu noņemšanu no tās korespondentkonta, un daļu līdzekļu atdeva bankas, kas tos bija saņēmušas. Lielākā daļa nolaupīto līdzekļu pašlaik atrodas bloķētos kontos bankās, kas bija saņēmušas pārvedumus uz fizisko personu kontiem. Banka 1.martā nosūtīja pieteikumu tiesībsargājošajām iestādēm ar mērķi atgūt nolaupīto un noskaidrot nozieguma apstākļus.

“Banka vērtē šajā noziegumā nodarīto zaudējumu apjomu ar 200 miljoniem rubļu. Banka no peļņas ir izveidojusi rezervi iespējamiem zaudējumiem pilnā apjomā. Summa, kuru ļaundari mēģināja nolaupīt, sastāda mazāk nekā 1% no bankas aktīviem, un zaudējumu apmērs ir mazāks par peļņu, ko banka guvusi kopš 2016.gada sākuma un kas ir vairāk nekā 400 miljoni rubļu (5,06 miljoni eiro),” teikts bankas paziņojumā presei.

“Metallinvestbank” atzīmē, ka šajā hakeru uzbrukumā neviens klients nav cietis un visas bankas nodaļas strādā ierastajā režīmā. “Banka ir pilnīgi pārveidojusi informācijas drošības sistēmu, kas garantē šādu incidentu nepieļaušanu nākotnē,” teikts paziņojumā.

Maskavas “Metallinvestbank” pērn ieņēma 82.vietu pēc aktīvu apjoma ziņu aģentūras “Interfax” sastādītā Krievijas komercbanku sarakstā “Interfax-100”. 70% bankas ar uzņēmuma “OMK-Servis” starpniecību kontrolē Anatolijs Sedihs.

Pievienot komentāru

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+