×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. septembris, 2015
Drukāt

Krievijas bijušais ārlietu ministrs: Godīgi jāatzīst, ka Eiropas un Krievijas ceļi šķiras uz ilgu laiku (12)

Foto-russiancouncil.ruFoto-russiancouncil.ru

Godīgi jāatzīst, ka Eiropas un Krievijas ceļi šķiras uz ilgu laiku, 12.septembrī “Baltijas forumā” sacīja Krievijas bijušais ārlietu ministrs, Krievijas Starptautisko attiecību padomes prezidents Igors Ivanovs.

Ivanovs norādīja, ka viņa paaudzes cilvēki dzīvoja ar cerību par lielu, nedalāmu Eiropu un kādā brīdī esot licies, ka līdz tai palikuši vien daži soļi. Tomēr tas nenotika, šāda iespēja ir palaista garām un otras šādas iespējas pašreizējai politiķu paaudzei nebūs, klāstīja Ivanovs.

“Manuprāt, nav nekā sliktāka par mēģinājumiem pārliecināt sevi un vienam otru, ka viss vēl nav zaudēts, problēmas atrisināsies un Eiropas politika atgriezīsies ierastajās sliedēs,” turpināja bijušais ārlietu ministrs.

Pēc viņa domām, Ukrainas krīze demonstrēja Krievijas un Eiropas politiskās elites negatavību iet vienai otrai pretī un būvēt kopīgu likteni 21.gadsimta pasaulē. “Ja mēs tiešām būtu partneri, par ko runājām, rakstījām dokumentos, vai mēs pieļautu Ukrainas krīzi? Tā taču ir mūsu kopīga problēma, ka Krievija un Eiropa pieļāva krīzi Ukrainā,” runāja Ivanovs.

Viņš uzskata, ka kādā etapā Krievija un Eiropa virzījās viens pie otras un tad sāka šķirties, bet “nevajag sevi mānīt, ka viss sākās ar Ukrainas krīzi”. Pēc viņa domām, situācija Ukrainā demonstrēja “daudzas, milzīgas problēmas, kas krājās mūsu attiecībās”.

Ivanovs arī piebilda – cerība, ka savstarpēja ekonomiskā atkarība liks demonstrēt politisko elastību, amortizēs krīzi un stimulēs kompromisu meklējumus, sasitās pret sankciju un pretsankciju realitāti.

Tāpēc nepieciešams godīgi atzīt, ka Eiropas un Krievijas ceļi šķiras uz ilgu laiku – ne uz mēnešiem un ne pat uz gadiem, bet uz desmitgadēm, pauda Ivanovs. Viņš uzskata, tam būšot liela ietekme gan uz Eiropu, gan pasauli kopumā.

Kā ziņots, šodien Jūrmalā notiek politiķa Jāņa Urbanoviča (S) vadītais “Baltijas forums”, kura tēma šogad ir “ASV, ES un Krievija – jaunā realitāte”.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. KO VAREEJA SAGAIDIIT NO TAADA NEIZGLIITOTA BANDIITA KAA PLUTINS?VINS TACU AR NEVIENU NEREEKINAAJAAS.DOMAAJA ,KA JAATJAUNO KRIEVIJAS IMPEERIJA,PAMEEGINAAJA GRUZIJA,EROPA PIEMIEDZ ACIS,NEKO IZLIKAAS NEREDZAM.TAALAAK SAKAAS JAU AR UKRAINU,JAU ZAGLGA JANUKOVICA LAIKAA.IEDOMAAJAAS,KA UKRAINA ATKAL VAREES IEJUUG SARKANO FASISTU JUUGA….BET UKARAINA SAPRATA PLUTINA GAAJIENUS UN SOREIZ PLJUTINAM NEKAS NESANAACA.KRIEVIJA BEZ UKRAINAS NEVAR PASTAAVEET.UKRAINA VISU LAIKU AR SAVAAN SMADZENEEEM UN KULTUURU IR TUREEJUSI KRIEVIJU PIE DZIIVIIBAS.KAADA IZSKATAAS KRIEVIJA,SALIIDZNOT PRET UKRAINU,BAIL PAT IEDOMAATIES.SOREIZ KREMLA EFREITORAM BUUS JAAPALIEK AR GARU DEGUNU.KIINAI KRIEVIJA ARII NAV VAJADZIIGA ,IZNEMOT ZEMI KUR IZVIETOT SAVU TAUTU.KINA UZSKATA ,KA KRIEVIJA IR GRIMSTOSS KUGIS,TAAPEEC NEKAADAAS DARIISANAAS NEIELAIZAAS.

 2. To balkiti sava aci, proti, Krimas aneksiju un banditu atbalstisanu Donbasa ka neredz, ta neredz. Tikia cikst, ka Eiropa nesaprot. Teju vai zel paliek.

  • Katrs redz ko grib redzēt. Neredz arī bumbvedējus kas “trenējās” gar ES robežām, “kā neredz, tā neredz” notriekto Bojingu ar simtiem upuru, “kā neredz, tā neredz” Krievijas-Ukrainas robežas šķērsojošas krievijas ieroču kolonas, “kā neredz, tā neredz” kapus ar krievu karavīriem un atvaļinātos specnaz bandītus Ukrainas teritorijā pieķertus ar ieročiem.

 3. … Cik nereala, isredziga un pasnaviga ir Kremla imperiska politika, kas pielietojot hibridkara plaso dimensiju netaisnigi uztur agresiju un rod draudus tas draudzigam kaiminvalstim, un nu ir jau atdurusies pret NATO un radusi brunotu pretestibu Austrum un Centraleiropas nacionalas valstis … un vel isredzigak izrikojas Ukraina … !!!!

  .. Bet tas jau vel ir tikai sakums … Turkmenistana sodien jau notiek visas turkmenu Azijas nacionalo valstu Kongress, kulturas svetki ka savas autonomijas deklaracijas izpausmes, vel neredzeta amplitude … un tas ir solis, lai pretotos Kremla agresivajiem pasakumiem un vel nezinamiem merkiem … !

  … Ari Kremlim nevajadzetu aizmirst ka ari vecais ienaidnieks Turcija ari pieder turku kulturalajai zonai, un lielaka dala no Izraelas pilsoniem ari ir turku izcelsmes …

 4. Situācija pavisam vienkārša, proti, lieliem krievijas zagļiem, kas mīt Kremlī, nav izdevīgi tuvoties Eiropai jo tas viņiem traucēs apzagt savu tautu. Pie viena apzogot arī tuvākos kaimiņus. Nav nekādu rašisma ideju, nekādu fašismu. Tas viss ir dūmu aizsega lai novērstu uzmanību: Novorosija, Vienota Krievija, Krievu pasaule ir krievu tautas apmuļķošanas sastāvdaļas tai laikā kad, triljardi aizplūst no valsts privātās kabatās un noziedzīgās organizācijās. Krievu tautu ir jāglābj no viņu pašu blēžiem!

  • vai tad mūs tāpat neaplaupa – ieņēmumi no dabas resursu iztirgošanas(par kapeikām) iegulst “investoru” kabatās?
   Lielie zagļi zombē tautu: ārzemju investori, ārzemju investori…
   It kā paši nevarētu dibināt savas akciju sabiedrības un bankas (ar atklātu pieeju visiem Latvijas iedzīvotajiem).

 5. Kad rašisma ideoloģiju notiesās tāpat kā nacionālsociālismu, tad tuvināšanās būs patiesa.

 6. Krievija ir joprojam Atbildēt

  Kriminalvalsts gluzi ka reiz bija Hitlera Vaciija tikai vel nesodita. Tikai tad kad visas tas valsts valdisanas strukturas tiks izjauktas, demoletas un partaisitas, tikai tad kad Krievija nozelos savu pagatni un atdos nolaupito un beigs savas mahinacijas, tikai kad bus Jauna, cita Krievija vares pareja pasaule ar to sadzivot.

 7. Bez Putina Krievijas ir vel Ņemcova Krievija un kad krievi apzināsies, ko ir izvēlējušies – Bizantiju vai Eiropu, tad arī sāksies saprašana uz ko doties…

  • monitors to pilsonis Atbildēt

   Baidos, ka lielākā daļa krievu izvēlēsies Bizantiju. Jo tā viņiem asociēsies ar suverenitāti un lielvalsts statusu. Vienīgi, ja zaudēs visās frontēs, tad… kā, piemēram, Vācija 1945.gadā, ko uzvarētāji prasa, to dara – Rietumos – demokrātija, Austrumos – sociālisms.

   • Piekrītu – jo īlgāk sāp zobs un neiet pie zobu daktera, un tas līdz dakters paziņo – vairs neko – tikai stangas…
    Tā bija ar Vāciju un šodien ar Krieviju – bija jau iespēja Jeļcina laikā un palaida garām – nu lai mokās…

Draugiem Facebook Twitter Google+