×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
8. novembris, 2013
Drukāt

Kritizē vēršanos pret ārvalstu žurnālistiem Sočos

Foto - LETAFoto - LETA

Krievijas varas iestādes izpelnījušās kritiku par vēršanos pret Norvēģijas telekanāla TV2 žurnālistiem, kuri bija ieradušies Sočos, lai atspoguļotu gatavošanos 2014. gada ziemas olimpiskajām spēlēm.

TV2 žurnālisti ziņu aģentūrai AFP atklāja, ka viņi daudzreiz apturēti un nopratināti. Norvēģu žurnālists Ejsteins Bogens Krievijas policijas rīcību raksturojis kā “neparastu, traucējošu un sistemātisku” ar mērķi neļaut TV2 komandai darīt savu darbu. Viņš aplēsis, ka kopumā žurnālisti aizturēti uz 11 līdz 12 stundām.

Bogens norādīja, ka viņiem tā arī nav atklāts oficiāls iemesls, kādēļ tiek īstenota šāda rūpīga kontrole, bet vairāki policisti esot atsaukušies uz pretterorisma pasākumiem, kurus licis īstenot prezidents Vladimirs Putins. Bogena veidotajā reportāžā iemūžināti vairāki gadījumi, kad amatpersonas dienas laikā vairākkārt apturējušas žurnālistus un likušas pārtraukt filmēšanu, kā arī nopratināšana policijas iecirknī un pat nogādāšana narkomānu rehabilitācijas klīnikā, lai pārbaudītu, vai viņi nav lietojuši apreibinošas vielas.

Starptautiskā cilvēktiesību aizsardzības organizācija “Human Rights Watch” (HRW) nosodījusi policiju par šādu rīcību, kuras mērķis ir apklusināt medijus, un paudusi pārliecību, ka tam vajadzētu šokēt Starptautisko olimpisko komiteju (SOK). HRW uzskata, ka SOK jāpieprasa paskaidrojumi no Krievijas šajā sakarā. 2014. gada ziemas olimpiskās spēles Sočos būs lielākais pasākums Krievijā kopš Padomju Savienības sabrukšanas, un gaidāms, ka to atspoguļot ieradīsies tūkstošiem žurnālistu. Olimpiskās spēles norisināsies no 2014. gada 7. līdz 23. februārim. Gatavošanās tām izpelnījusies kritiku gan no vides aktīvistiem, gan cilvēktiesību aizstāvjiem un viesstrādniekiem, kas sūdzējušies par algu nemaksāšanu un citiem pārkāpumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+