×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. jūnijs, 2013
Drukāt

Krūmi sazēluši. Ko darīt?

Foto-LetaFoto-Leta

“Kā attīrīt zemi no krūmājiem? Kad to vislabāk darīt? Vai var lietot herbicīdus? Kādus un cik lielās devās?” 
Zaiga Novikova Kārsavas novadā

 

LVMI “Silava” vadošā pētniece Dagnija Lazdiņa iesaka krūmus intensīvi pļaut – vismaz trīs reizes sezonā. Pļaušanu atkārto, tiklīdz parādās jaunās atvases. Izmantojot šo metodi, gada vai divu gadu laikā iespējams atbrīvoties no kok­augiem, kas veido celmu atvases. Ja platība aizaugusi ar apsēm vai citiem sakņu atvases veidojošiem kokiem, šī metode nelīdzēs.

Cits variants – maijā vai jūnijā, kad krūmi aug visintensīvāk, tos nopļaut, aizvākt un lauku sastrādāt ar krūmu un augsnes frēzēm, ko izmanto zemes sakopšanai zem elektrolīnijām. Pēc tam tur var iesēt strauji augošus lakstaugus.

Ar herbicīdiem apsmidzina pēc pirmās appļaušanas ataugušus krūmus, kamēr nav pārkoksnējušies to dzinumi. Apstrādi veic pavasarī (maijā), kad augiem izveidojusies pietiekami liela lapu virsma. Izmantojami glifosātu saturoši preparāti, piemēram, raundaps klasiks maksimālajā devā – 6 l uz hektāru. Ļoti jutīgi pret herbicīdiem ir vītolu dzimtas kokaugi, kas veido celmu atvases (kārkli, papeles), – tos var iznīdēt ar vienu vai divām apstrādes reizēm. Savukārt kokaugus, kuri veido sakņu atvases, glifosāti spēj iznīcināt tikai daļēji. Tāpēc pēc trim nedēļām, kad krūmāji vēlreiz cenšas celties, atvases noteikti jāapsmidzina atkārtoti tajā pašā devā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+