Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
21. jūlijs, 2015
Drukāt

Kuldīga saņēmusi balvu no sadraudzības pilsētas Norvēģijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kuldīgas sadraudzības pilsētas Norvēģijā Drobakas mērs Tore Vestbijs pasniedza Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Ingai Bērziņai Mākslas padomes Goda balvu, aģentūru BNS informēja pašvaldības pārstāve Kristīne Duļbinska.

Pasniedzot balvu, Vestbijs sacīja, ka parasti šo balvu piešķir tikai Norvēģijas Frognes pašvaldībā dzīvojošajiem, bet šoreiz, novērtējot Kuldīgas novada un priekšsēdētājas ieguldījumu kultūras mantojuma saglabāšanā, pirmoreiz izdarīts izņēmums, pavēstīja Duļbinska.

Frognes pašvaldības Mākslas padomes Goda balva iedibināta, lai godinātu cilvēkus vai organizācijas par ieguldīto darbu un pūlēm Frognes pašvaldības kultūras dzīves pilnveidošanā. Balva sastāv no norvēģu mākslinieka Reidara Finsruda veidotās bronzas statuetes un diploma.

Bērziņa norādīja, ka vairāku gadu garumā pašvaldības sadarbojas restaurācijas jomā. Kuldīgā ir izveidots Latvijā pirmais restaurācijas centrs, kas par darbu ar iedzīvotājiem seno ēku un to detaļu atjaunošanā 2013.gadā saņēma Eiropas Savienības kultūras mantojuma balvu “Europa Nostra”.

Tāpat Vestbijs apstiprināja, ka ir uzaicinājis Bērziņu iesaistīties starptautiskajā organizācijā “Mēri – mieram” (“Mayors for peace”), kurai pievienojušās gandrīz 7000 pilsētu no 160 valstīm. Kuldīgas novada pašvaldības vadītāja nolēmusi pievienoties organizācijai, kas iestājas par mieru pasaulē un atteikšanos no kodolieročiem.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+