×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
18. jūlijs, 2016
Drukāt

Kuldīgas svētkos reģistrē 29 kautiņus, policija spiesta izmantot arī asaru gāzi (7)

Velvju tilts pār Ventu Kuldīgā.Velvju tilts pār Ventu Kuldīgā.

Foto - LETA

Kuldīgas pilsētas svētkos “Dzīres Kuldīgā” aizvadītajā nedēļas beigās reģistrēti 29 gadījumi, kur konfliktu rezultātā personām nodarīti miesas bojājumi, aģentūru BNS informēja Valsts policijas (VP) pārstāve Daiga Valdmane.

Par notikušo sākti vairāki administratīvās lietvedības procesi, bet divos gadījumos par miesas bojājumu nodarīšanu policija ir ierosinājusi kriminālprocesus. Par pārkāpumiem aizturētas četras personas, no kurām trīs paturētas apcietinājumā.

VP apkopotā informācija liecina, ka konfliktsituācijās galvenokārt bijuši iesaistīt jauni cilvēki vecumā līdz 25 gadiem. Turklāt šīs personas pārsvarā bijušas krietnā alkohola reibumā.

Policijā reģistrēts gadījums, kad konflikts izcēlies arī starp tirgotājiem par tirdzniecības vietas nosacījumiem. Rezultātā konfliktā iesaistītās personas guvušas miesas bojājumus. Tāpat svētku laikā fiksēts gadījums, kad kautiņa pārtraukšanai un kārtības nodrošināšanai likumsargiem bija nepieciešams izmantot asaru gāzi.

Konfliktsituācijas radušās arī vietās, kur gājēji neatļautās vietās izmantojoši ielu braucamās daļas kā ietves. Tas radījis grūtības arī likumsargiem, kuri operatīvi pa pilsētas ielām spēja pārvietoties vien ar ieslēgtām bākugunīm un skaņas signāliem. Fiksētas arī vairākas situācijas, kad no vecākiem noklīduši mazgadīgi bērni. Par laimi, visos gadījumos bērni drīz vien tika atrasti.

Svētku laikā divi autovadītāji sodīti par braukšanu pie automašīnas stūres alkohola reibumā. Sešas personas aizturētas par atrašanos sabiedriskā vietā ļoti stiprā alkohola reibumā.

VP svētku laikā Kuldīgā strādāja pastiprinātā režīmā, kopumā sabiedriskās kārtības uzturēšanā iesaistot 72 policijas darbiniekus. Paralēli VP dzīru laikā par kārtību un drošību pilsētā rūpējās Kuldīgas Pašvaldības policijas un pasākuma rīkotāju nolīgtās apsardzes firmas darbinieki. Svētkos līdzdarbojās arī VP Kurzemes reģiona pārvaldes suns, kurš pasākuma laikā piedalījās narkotisko vielu meklēšanā. Šajā reizē nekādas aizdomīgas vielas gan atrastas netika.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Brīdinājums labi nosauļotajiem…

  2. Pļēguru pasākums ! Vēlu vakarā un naktīs apdzērušies jaunieši-bērni pa centru ! Neviena polismena !!!!

  3. Kauns Kuldīgai! Liels kauns!

  4. Pilseta ar dvedeli…m

  5. Mordoboji Kuldīgas svētkos ierasta lieta, kādreiz to nezināju, kamēr reiz pirms pāris gadiem klātienē piedzīvoju. Taaadu masveida purnu dauzīšanu pilsētas centrā neatceros pieredzējis kopš ļaunajiem krievlaikiem. Čaļuki un vīruki ap 17-25 masīvi tēsās ~5.00 no rīta pie autoostas pirms pirmā Rīgas autobusa. Visi jaunākie konkrētā smagā pālī tos arī dauzīja kā pelavu maisus, izrubīti mētājās pa zāli turpat pie autenes ieejas kā salmukuļi. Vietējiem atskrēja papildspēki džeki krietnu jaunieša vecumu ~25 gadiem, sākās kārtīgs rubaks. Kopā vismaz pāri divdesmit purni. Asākā fāze beidzās ar Rīgas autobusa pienākšanu, tā vadītājs izsauca mentus, “Citādi durvis vaļā nevēršot”. Beigās atvēra, salaida iekšā sabijušās tantes un beibes, vietējie kārtīgi nodauzījuši nospārdījuši nevietējos, savāca savu kritušo devās prom. Tad no autobusa sāka līst laukā skuķi, un reāli pa zemi velkot stiept autiņā “Atsistos”. Kā vēlāk izrādījās tās klases biedrenes svešajiem no Sabiles, Kandavas, Rendas. Mudaciņi bija apstrādāti tā ka dažs labs pie samaņas nāca tik sākot no Sabiles. Skuķi Sabiles autenē pāris stiepa laukā uz rokām. Jā brīdī kad Rīgas buss grasījās aizbraukt ļoti uzmanīgi gar stūri parādījās “Policijas buss” ar bākugunīm, sākumā pabāza degunu palūrēja “Vai viss jau beidzies” tad izbrauca pie autenes izsvempās nomiegojies ments, ziņoja kaut ko pa “Radio”. Laikam ziņu, ka nekas nav konstatēts. No brīža kamēr bussa vadītājs izsauca mentus līdz šie ieradās no blakus kvartāla pagāja ~20-25min. Pašos svētkos gan viss mierīgi pasākumos neklapējās vismaz nemanīju.

  6. Pasākuma nosaukums, pats par sevi, uz kaut ko norāda,bez alko tur neiztikt.

Draugiem Facebook Twitter Google+