Kultūra

Kultūra, kas paliek arī pēc svētkiem 16

Iepriekšējās nedēļas nogalē ar plašu māksliniecisku sarīkojumu programmu atklāta Eiropas kultūras galvaspilsētas programma Rīgā un tās partnerpilsētā Siguldā.

Grūti to pārspēt, tomēr līdztekus, par laimi, turpinās kultūras dzīve, kas sākusies ilgi pirms 2014. gada un, cerams, turpināsies ilgi pēc tā. Ko gan mēs citādi varētu gaidīt no nākotnes?

Tādēļ no kultūras ilgtspējas viedokļa šonedēļ īpaši iepriecinoši šķiet divi notikumi. Pirmkārt, ar latviešu mākslinieku zīmējumu izstādi galerijā “Istaba” tiks svinēti izdevniecības “Liels un mazs” pastāvēšanas desmit gadi. Tie, kas saviem bērniem pirkuši kādu no sērijas “Bikibuks” grāmatiņām, zina, cik dažādās tehnikās veidots to mākslinieciskais noformējums un cik daudzus pazīstamus latviešu māksliniekus apgādam izdevies piesaistīt. Izstādē būs iespēja novērtēt, kā tas, kas ieraudzīts grāmatiņā, izskatījies sākotnēji kā oriģināls mākslas darbs – glezna, zīmējums, datorgrafika, akvarelis, tekstildarbs. Nupat jau iznākušas 30 grāmatiņas jeb teju trešā daļa no iecerētā simta. Patiesībā šīs grāmatiņas pamatā ir tieši māksliniecisks notikums, bauda acīm, tādēļ iespēja aplūkot mākslas darbu oriģinālus ir liekama vērā un noteikti izmantojama. Iespējams, tā iekārdinās arī pašam iegādāties kādu no “Bikibukiem” – ja tā padomā, kur gan vēl iespējams iegūt Kristīnes Luīzes Avotiņas māk-slas darbu, samaksājot tikai nedaudz vairāk kā latu!

Arī otra šīsnedēļas izvēle saistās ar notikumu, ko var apmeklēt gan pieaugušie vieni paši, gan kopā ar bērniem. Rakstniecības un mūzikas muzejs kļuvis par ceļojošo muzeju, bet tā telpās atklāta mākslinieces Aijas Zariņas izstāde “Sprīdītis”. Par Aijas Zariņas zīmējumiem nereti dzirdēts viedoklis: “Tā varētu arī mans trīsgadnieks!” Šī ir lieliska iespēja savu trīsgadnieku aizvest uz izstādi un pamudināt viņu uz radošām izpausmēm, jo ik sestdienu līdz pat izstādes noslēgumam 1. martā zīmēšanas, rotaļu un pasaku meistardarbnīcās kopādarbošanos piedāvās gan pati māksliniece, gan arī viņas draugi. Būs pat iespēja izmēģināt roku kulinārijā, jo 22. februārī Nikolass Stansofs piedāvās iepazīt “Sprīdīša receptes”.

Ir arī trešā labā ziņa: Latvijas Nacionālā mākslas muzeja struktūrvienības turpmāk ceturtdienās gaidīs apmeklētājus līdz pat astoņiem vakarā, turklāt piedāvājot biļetes par īpaši izdevīgām cenām un sarūpējot visdažādākās meistardarbnīcas gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Vienvārdsakot – ejiet uz sarīkojumiem paši un paņemiet līdzi bērnus!

LA.lv

Par svarīgo