Latvijā
Izglītība

Kultūras akadēmija informēs ar maģistra programmām0

Foto: LETA

Ceturtdien, 28.jūnijā plkst. 17 Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) dārzā, notiks konsultācija maģistra studiju interesentiem. Konsultācijā stāstīs par uzņemšanu un iestājpārbaudījumiem maģistra studiju apakšprogrammās – “Kultūras menedžments un radošās industrijas” un “Kultūras un starpkultūru studijas”.

Uzņemšana maģistra studijās notiks no š.g. 26. jūnija līdz 7. jūlijam. Pēc konsultācijas, no plkst. 18:30 līdz 19:30 notiks kino seanss, kurā iekļautas LKA absolventu filmas. Augstskola lūdz konsultācijai iepriekš reģistrēties.

Maģistra studiju procesā piedalās gan LKA docētāji – prof. Rūta Muktupāvela, prof. Anda Laķe, prof. Inga Pērkone-Redoviča, prof. Zane Šiliņa, prof. Daina Teters, doc. Astrīda Rogule, doc. Agnese Hermane, lekt. Līga Vinogradova, lekt. Kristīne Freiberga, gan vieslektori – nozarē pieredzējuši profesionāļi – Sandis Voldiņš, kurš vairāk nekā 15 gadus strādājis Kultūras ministrijā (KM) un vairākus gadus bijis KM valsts sekretāra amatā (studiju kurss “Praktiskā kultūrpolitika”), mākslas zinātniece un izstāžu kuratore Helēna Demakova (“Laikmetīgās mākslas vēsture”), kādreizējais LR Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs un mediju eksperts Roberts Putnis (“Mediju teorija un industrija”), viena no Latvijas pazīstamākajām un veiksmīgākajām mūzikas menedžerēm Guna Zučika, kura ilgus gadus bijusi grupas “Prāta vētra” menedžere starptautisko sakaru veidošanā, bet kopš 2015. gada rudens strādā tikai ar grupu “Carnival Youth”, u.c.

Ar studējošiem turpinās strādāt arī Franss Brouvers (Frans Brouwer), kurš kā viesprofesors LKA darbojas jau četrus gadus, viņš pasniedz arī vairākās augstskolās Eiropā – Nīderlandē, Horvātijā, Slovēnijā un Austrijā. F. Brouvers organizējis vairākus vērienīgus festivālus, koncertus un operas projektus dažādās Eiropas valstīs. Sadarbojas ar Eiropas Komisiju kā projektu vērtēšanas eksperts. Plānoti arī citi vieslektori.

Maģistra līmeņa studijās 2018. gadā notiks studējošo uzņemšana arī jaunā programmā “Audiovizuālā un skatuves māksla”, kas ir iesniegta licencēšanai.

LA.lv