×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. marts, 2014
Drukāt

Kultūras programmai Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā – gandrīz miljons (1)

eu2015lv_logo

Lai sagatavotu Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē kultūras programmu un īstenotu to kā Latvijā, tā arī ārvalstīs, valdība šodien atbalstīja ierosinājumu par 960 875 eiro palielināt Ārlietu ministrijas (ĀM) budžetu Latvijas prezidentūras nodrošināšanai.

Šo finansējumu iekļaus nākamā gada budžetā, bet to nepieciešams rezervēt jau tagad. Finansējuma palielināšanu ĀM pamato ar to, ka Latvijas prezidentūras ES Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmas mērķis ir Latvijas starptautiskās atpazīstamības veidošana, parādot to kā kultūras tūrisma galamērķi un augstas profesionalitātes un kultūras sasniegumu izcelsmes un iedvesmas centru.
Prezidentūras kultūras programma, kas tiek veidota sadarbībā ar Latvijas vēstniecībām ārvalstīs, Kultūras ministriju, nodibinājumu “Rīga 2014”, nevalstiskajām organizācijām, kultūras institūcijām un citiem partneriem, 2015.gadā aptvers plašu un daudzveidīgu pasākumu, izstāžu un koncertu norisi ES un ārpus tās, sola ĀM.

Programma balstās uz Latvijas izcilību dažādās kultūras jomās, piesaistot starptautiski atzītus māksliniekus. Ministrija argumentē, ka, ņemot vērā prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmas augsto māksliniecisko līmeni, jau tagad ir jārezervē atbilstošākās kultūras pasākumu norises vietas ārvalstīs, jo to programmas kalendārs tiek apstiprināts vismaz gadu iepriekš. Veicot telpu rezervāciju, tiek prasīts sniegt rakstiskus apliecinājumus par pasākumu norisi. Veidojot prezidentūras kultūras programmu, viens no mērķiem ir integrēt kultūras pasākumus sadarbības partneru repertuārā, lai būtu iespējams racionālāk izmantot līdzekļus, pamato ministrija. Ja sadarbības partneriem netiek sniegti apliecinājumi par pasākumu norisi, kultūras programmas izmaksas var pieaugt, jo netiks piemēroti labvēlīgāki sadarbības nosacījumi.

Tāpēc plānotās kultūras programmas realizēšanai Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātam nepieciešamas pilnvaras jau 2014.gadā uzņemties finansiālas saistības par programmas pasākumu norisi 2015.gadā. Kopējais nepieciešamo saistību apjoms ir 960 875 eiro.

Projekta mērķis ir nodrošināt prezidentūras kultūras programmas izmaksu samazināšanu, ļaujot vienoties ar sadarbības partneriem par labvēlīgākiem sadarbības nosacījumiem.

Lai tupinātu sarunas par konkrētu prezidentūras kultūras pasākumu norisi attiecīgās vietās, Latvijas prezidentūras sekretariātam kultūras programmas īstenošanai potenciālajiem sadarbības partneriem ir jāsniedz apliecinājums sadarbībai, proti, apliecinājuma vēstule, ka attiecīgs kultūras programmas pasākums norisināsies konkrētajā vietā un laikā. Līdz ar to pirms minētā apliecinājuma saņemšanas ar potenciālajiem sadarbības partneriem nav iespējams apspriest konkrētus līguma nosacījumus, tostarp projekta pilnās izmaksas. Izmaksas tiks precizētas pēc vienošanās panākšanas ar sadarbības partneriem, bet tās nepārsniegs rīkojuma projektā norādīto summu.

Prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmas projekti 2015.gadā, kuru realizācijai nepieciešams sniegt rakstiskus apliecinājumus norises vietām:

iecerēts, ka kultūras programma Vācijā, tostarp operas izrāde Berlīnē, un klasiskās mūzikas koncerti izmaksās 426 688 eiro, prezidentūras atklāšanas koncerts Beļģijā maksās 120 250 eiro, kultūras programmai Itālijā, tostarp laikmetīgās mākslas izstādei Venēcijā, būs nepieciešami 100 000 eiro, bet kultūras programmai Francijā, tostarp klasiskās mūzikas koncertam Parīzē, – 91 792 eiro;

kultūras programma tiks īstenota arī Lielbritānijā, kur notiks klasiskās mūzikas koncerts Londonā, un tam plāno atvēlēt 85 372 eiro, bet orķestra “Kremerata Baltica” koncerti Beļģijā, Luksemburgā un Itālijā izmaksās 50 000 eiro;

Latvija savu kultūras programmu izrādīs arī ASV – ar klasiskās mūzikas koncertu uzstāsies Ņujorkā. Tas izmaksās 46 869 eiro, savukārt kultūras programmai Ukrainā būs nepieciešami 39 904 eiro.

Latvijas prezidentūra ES Padomē notiks 2015.gada pirmajā pusē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Briesmīgi bezgaumīgs logo. Biju domājis, ka būs tiešām labs. Teksts vienkārši pielikts no citas operas klāt. Dzirnakmeņa ideja ir laba, bet vizuālais noformējums slikts.

Draugiem Facebook Twitter Google+