×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2012
Drukāt

Kur iegādāties podu sausajai tualetei?

tualete_618

“Kur var iegādāties parasto balto keramikas tualetes podu iekštelpās ierīkotai sausajai tualetei?” 
Normunds Valkas novadā

 

– Šajā gadījumā vienkāršākais risinājums ir tradicionālais keramiskais pods, kuru var iegādāties arī Latvijā. Mēs tirgojam iekštelpām domātos sausos podus par Ls 19,95. Pods ir skrūvējams pie grīdas, tam var piemeklēt vāku, – skaidro SIA “Agande būve” uzņēmuma pārdošanas speciālists Ruslans Latišenoks. Tomēr ar podu vien par maz. Zem tā nepieciešams izbūvēt vismaz divus kubikmetrus lielu betonētu, slēgtu smeļamo bedri, kur glabāt produkciju, un aprīkotai ar 50 – 80 mm ventilācijas cauruli, galu paceļot skursteņa augstumā. Lai labāk aizplūstu gāzes, augšā var uzstādīt sfērisku mehānisko ventilatoru.

Labvēlīgā vidē ātri savairojas baktērijas, kuras izplata nepatīkamu smaku. Lai to novērstu, tualetes saturam pievieno kūdru un sasmalcinātu koksni. Efektīvāks līdzeklis ir biotabletes – konservētas aktīvās dūņas, kuras izšķīstot pārstrādā 95% nosēdumu. Biotabletes ir vienkārši lietojamas. Ar vienu tableti katru otro nedēļu pietiek četrus kubikmetrus lielai tualetes bedrei. SIA “Jugris” (tel. 29557485) piedāvā Francijas koncerna “Gamlen” izstrādāto 12 tablešu komplektu par 12 latiem. Piedāvājuma priekšrocība ir iespēja tabletes saņemt pa pastu ar pēcmaksu.

– Labāks risinājums ir izmantot biotualetes, piemēram, ECOMATIC (tilpums 110 litri, cena Ls 190), kas noder divu cilvēku ģimenei, – rekomendē SIA “L&T” vides produktu eksperts Māris Vējiņš. – To uzstādīšanai arī nav nepieciešams kanalizācijas pieslēgums. Tualetes raža šeit iziet pilnas pārstrādes ciklu un kļūst lietojama dārzā. Uzstādot nepieciešams izveidot ventilāciju ar izvadu uz jumta un šķidrās frakcijas pārplūdes trauku ar izvadu uz ārpusi vai pagrabu.

Sagatavojot biotualeti darbam, tajā ieber skaidu un kūdras maisījumu – augšējā un mazliet arī apakšējā tvertnē. Pēc katras lietošanas reizes dozators pienesumu un pakaišu porciju novada apakšējā tvertni, kur veidojas komposts.

Lielāka 3 – 4 cilvēku ģimene var izmantot DUOMATIC (2 x 80 litri, cena Ls 290) separējošo modeli, kurā atdala cietās un šķidrās frakcijas.

 

 

Uzziņa

• Ūdens tualetēs (WC) ģimene gadā nopludina daudzus tūkstošus litru dzeramā ūdens. Tādēļ ārzemēs ekoloģisko ideālu apspārnoti māju īpašnieki it bieži atsakās no tradicionālās WC un izvēlas ekotualeti (EC). Ir jo daudzas to versijas, kuras pienesumu sašķaida, izžāvē, pārvērš kompostā, sūknē desmitiem metru uz augšu vai vienkārši nolaiž lejā.

• Vidēji gadā cilvēks saražo 70 kg fekāliju, kas satur fosfora savienojumus, un 450 kg urīna, kas noder slāpekļa mēslojumam.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+