Mobilā versija
+2.9°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
5. janvāris, 2016
Drukāt

Kur tad tas “apaļais eiro” palika?

Foto - LETAFoto - LETA

Tā arī gadu mijā nesagaidījām 1,0 vai 0,9xx eiro par litru benzīna… Tuvu jau bija.

Faktiski jau bija, jo no 1,009, ko redzējām uz “Nestes” tablo, vai 1,02, ko pēc Ziemassvētkiem savos tablo rakstīja “Statoil”, jāatņem dažādas “lojalitātes” atlaides, kuras var sasniegt pat 3 – 5 centus.

Bet šogad tajā pašā “Nestē” putenis griež vērpeti ap krietni citādu skaitli. Klāt nākusi jaunā akcīze. Nepilni trīs centi katram litram. Dīzeļa dedzinātāji atzīti par saudzējamākiem. Tiem pielikts cents.

Labi. Naftas cenas turpina krist. Gan jau būs arī 0,xxx… Kopumā Eiropā viss pērnais gads bija šajā jomā “krītošs”. Nav nevienas valsts, kurā benzīna cena gada laikā nebūtu pazeminājusies. Visvairāk Itālijā, Nīderlandē, Lietuvā un Anglijā. Kopumā Eiropas Savienībā par sešiem ar pusi centiem. Ceram uz tādu pašu turpinājumu. Un vēl – par kaimiņiem. Kā redzams tabulā, benzīns viņiem lētāks. Un ne jau nodokļu dēļ. Akcīze (pirms mūsu paaugstinājuma) viņiem bija pat nedaudz augstāka, igauņu dīzelim tāda tā paliek joprojām. Lētāka ir viņu degvielas importa cena. Pēc portāla “energy.eu” datiem, Lietuvā litram benzīna tā ir 0,376, Igaunijā – 0,365, bet Latvijā – 0,432 eiro. Ģeogrāfiskā situācija vainīga?

 

20160105201540_2053

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (1)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (2)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+