×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
5. janvāris, 2016
Drukāt

Kur tad tas “apaļais eiro” palika?

Foto - LETAFoto - LETA

Tā arī gadu mijā nesagaidījām 1,0 vai 0,9xx eiro par litru benzīna… Tuvu jau bija.

Faktiski jau bija, jo no 1,009, ko redzējām uz “Nestes” tablo, vai 1,02, ko pēc Ziemassvētkiem savos tablo rakstīja “Statoil”, jāatņem dažādas “lojalitātes” atlaides, kuras var sasniegt pat 3 – 5 centus.

Bet šogad tajā pašā “Nestē” putenis griež vērpeti ap krietni citādu skaitli. Klāt nākusi jaunā akcīze. Nepilni trīs centi katram litram. Dīzeļa dedzinātāji atzīti par saudzējamākiem. Tiem pielikts cents.

Labi. Naftas cenas turpina krist. Gan jau būs arī 0,xxx… Kopumā Eiropā viss pērnais gads bija šajā jomā “krītošs”. Nav nevienas valsts, kurā benzīna cena gada laikā nebūtu pazeminājusies. Visvairāk Itālijā, Nīderlandē, Lietuvā un Anglijā. Kopumā Eiropas Savienībā par sešiem ar pusi centiem. Ceram uz tādu pašu turpinājumu. Un vēl – par kaimiņiem. Kā redzams tabulā, benzīns viņiem lētāks. Un ne jau nodokļu dēļ. Akcīze (pirms mūsu paaugstinājuma) viņiem bija pat nedaudz augstāka, igauņu dīzelim tāda tā paliek joprojām. Lētāka ir viņu degvielas importa cena. Pēc portāla “energy.eu” datiem, Lietuvā litram benzīna tā ir 0,376, Igaunijā – 0,365, bet Latvijā – 0,432 eiro. Ģeogrāfiskā situācija vainīga?

 

20160105201540_2053

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+